Як досягти душевного спокою.

Сам Пушкін вважав, що заміна щастя на землі - це воля і душевний спокій. У нинішній метушливий час, коли темп життя з кожним роком прискорюється, люди намагаються відсторонитися від повсякденної суєти і досягти внутрішнього спокою.
Інструкція
1
Навчіться створювати для себе комфортне середовище. Вам повинно бути зручно, це відволікає від тривог. Причому у кожного поняття комфорту своє. Одному добре, коли всі книги на своїх місцях, а іншому - коли можна під час читання попити чаю і гуртка «прописалася» на робочому столі. Одному краще працюється в кімнаті з шпалерами в дрібний малюнок, іншого надихають плакати-мотиватори на стіні. Постарайтеся зробити своє середовище проживання підходящої саме вам. Подбайте про дрібниці, таких як календар під оргстеклом, годинник з мелодійним дзвоном, повний набір канцелярського приладдя, фотографії близьких і коханих. Можна зробити колаж з фото приємних моментів вашого життя, роздрукувати його і повісити на стіну. Щоразу, коли ви будете на нього дивитися, ви будете посміхатися і заспокоюватися.
2
Для спокою необхідно мати хоча б годину часу в день для себе. В цей час ви повинні залишатися на самоті і роздумувати про свої плани, предвкушать успіхи і аналізувати поразки. Багато це роблять перед сном. Це час краще провести з ручкою в руках над щоденником або зошитом. Постарайтеся, щоб вам не заважали, скажіть близьким, що вони тільки виграють, якщо ви станете більш спокійним. Суєта і завантаженість побутом роблять нас неспокійними невротиками. Але навіть одну годину на день творить чудеса.
3
Хоча б раз на тиждень зустрічайтеся особисто з людьми, які вас радують і роблять ваше життя щасливішим. Шукайте нових друзів, з якими можна разом проводити час цікаво. Особливо добре разом займатися фізичною активністю - кататися на лижах, грати в пейнтбол, відвідувати уроки танців. Це дозволить вам скидати зайві емоції і відчувати себе краще, а регулярність зустрічей сформує щотижневе очікування приємного проведення часу. Розміреність життя дозволить вам досягти душевного спокою .
Сучасний світ сповнений високорозвинених систем комунікацій і складних, часом не вирішуваних, проблем. Цим пояснюється стан тієї внутрішньої і зовнішньої тривоги, яке часто відвідує багатьох жителів нашої планети. Позбутися цього постійного почуття і досягти спокою не так-то просто.
Інструкція
1
Для досягнення душевного спокою , перш за все, не потрібно втручатися в чужі справи. Надайте оточуючим самим дбати про себе і вирішувати самостійно свої проблеми. Не потрібно пропонувати їм свою допомогу, якщо вони вас про це не просять.
2
Одним з найефективніших способів досягнення внутрішнього спокою вважається вміння прощати. Дуже часто людина носить в душі образу, постійно нагадуючи собі про неї і роз'ятрюючи рану. Не варто цього робити, вірте у вищу справедливість і долю.
3
Не зациклюйтеся на визнанні оточуючими вашої значимості і ваших заслуг. Просто намагайтеся добре виконувати свої обов'язки, але не прагнете до похвали інших людей. Вони часто бувають необ'єктивні, а їх похвали не можуть тривати занадто довго.
4
Не піддавайтеся почуттю заздрості. Заздрість дуже часто призводить до виникнення почуття неспокою. Пам'ятайте, якщо вам судилося досягти успіху, то ви його рано чи пізно досягнете. Не варто звинувачувати в своїх невдачах колег і знайомих, це не призведе ні до чого хорошого.
5
Не намагайтеся змінити навколишній вас світ на краще, вам це все одно не вдасться зробити. Краще почніть зі зміни свого внутрішнього світу, це допоможе досягти спокою і гармонії.
6
Намагайтеся недоліки перетворити в достоїнства. Навчіться при цьому миритись із тими речами, які ви не в силах змінити. Дуже багато речей людина не в змозі контролювати, наприклад, хвороби, стихійні лиха, війни, голод. Потрібно навчитися приймати це як даність, це допоможе виробити терпіння і силу волі.
7
Не беріть на себе занадто багато зобов'язань. Страх, що ви не зможете виконати все, що на себе звалили, викличе ще більше занепокоєння і остаточно виведе вас зі стану душевної рівноваги.
8
Намагайтеся зайняти своїми думки якимись вартими речами, не дозволяйте мозку байдикувати. Можна придумати собі якесь хобі і присвячувати весь вільний час цьому захопленню. До того ж це дозволить вам реалізувати свої творчі мріяння.