Як спекти французький хліб. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Французький хліб в уявленні більшості людей - це біла, висока, м'яка булка. Прототипом образу послужили знамениті бриоши, для виготовлення яких дріжджове тісто тісто спочатку виставлялося на мороз, а після містилося в дуже тісний посуд, завдяки чому хліб набував характерну йому форму. З часом технологія випічки бриошей зазнала чимало змін і сьогодні цим словом називають як здобні, так і несолодкі хлібобулочні вироби.
Вам знадобиться
  • 300 г борошна вищого сорту;
  • 15 г свіжих дріжджів;
  • 2 ст. л. води;
  • 1 ч. л. цукру;
  • 2 яйця;
  • 0,5 ч.л. солі;
  • 125 г вершкового масла;
  • 1 ст.л. молока;
  • 1 жовток.
Інструкція
1
Розраховуйте час для приготування бриошей так, щоб у вас була можливість дати тісту вилежатися мінімум 12 годин. Тому приступати до замісу краще приблизно за добу до випічки. Чим довше лежить тісто, тим пишніше і повітряні буде хліб ний м'якуш.
2
Борошно вищого сорту просійте в миску, зберіть в гору, зробіть в центрі невелике поглиблення.
3
Свіжі дріжджі розчиніть у воді, додайте до них 1 чайну ложку цукру. Температура води повинна бути приємно теплою. У холодній дріжджі будуть підходити дуже погано, а в гарячій можуть не підійти взагалі.
4
Вилийте дріжджі в поглиблення в борошні, злегка перемішайте, присипте опару зверху борошном, накрийте миску рушником і залиште для бродіння в теплому місці хвилин на 15-20.
5
У підійшла опару додайте яйця і сіль, за допомогою дерев'яної ложки ретельно вимішайте тісто, поки воно не почне відставати від країв миски.
6
Викладіть розм'якшене вершкове масло на тісто, продовжуйте вимішувати, поки масло повністю не вбереться в нього.
7
Накрийте миску харчовою плівкою, поставте її в холодильник мінімум на 2 години, після чого тісто слід добре обмять, сформувати в кулю, перекласти в пакет і знову відправити в холодильник на ніч, а то й на цілу добу.
8
На наступний день дістаньте тісто і місите його до тих пір, поки воно знову не стане м'яким і еластичним. Розділіть на 12 рівних частин вагою приблизно по 50 грамів.
9
Кожен шматочок тіста розкачати джгутом, розділіть на дві нерівні частини, співвідносні як 1/3 до 2/3. Кожну частину скачайте в кульку. У великому кульці зробіть за допомогою пальця поглиблення, вкладіть в нього маленький кульку і злегка пріплюсніте.
10
Сформовані булочки перенесіть на деко, застелене пергаментом або папером для випічки, накрийте рушником і дайте підійти протягом півтора годин. Випікайте хліб в попередньо розігрітій духовці при температурі 225 ° C на середньому рівні протягом 12-15 хвилин.