Як перевірити якість телефонної лінії. вимір якості лінії модемом dsl-2500u.

Перед підключенням ADSL-Інтернету потрібно для початку перевірити, чи може ваша телефонна лінія забезпечити якісний зв'язок, щоб потім ви не грішили на провайдера і несправність комп'ютера.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - модем;
  • - телефонна лінія.
Інструкція
1
Щоб визначити якість зв'язку на вашій телефонній лінії, одключіте до комп'ютера модем, наприклад, D-Link DSL 2500U/BRU/D. Якщо ваш модем підключений як бридж, перейдіть в властивості локальної мережі і пропишіть IP-адреса модему так, як це показано на зображенні. Якщо цього не зробити, ви не зможете зв'язатися з модемом для перевірки телефонного зв'язку.
2
Перейдіть по посиланню http://orencode.info/forum/attachment.php?attachmentid=100&d=1266438205, щоб завантажити додаток для перевірки телефонної лінії. Для закачування зареєструйтеся на форумі, це стандартна процедура, вона не забере у вас багато часу. Розпакуйте архів і встановіть програму на комп'ютер. Підключіть телефонний кабель до модему і увімкніть його. Потім запустіть додаток DLink Line Info.
3
Введіть у вікні програми IP-адреса модему, далі натисніть кнопку «Оновити», щоб зняти показання характеристик лінії. Чим більше свідчення графіків, які в результаті вимірювань побудує програма, тим краще ваша телефонна лінія. Також ви можете зробити висновки про це зі звіту програми. Знайдіть у ньому такі характеристики: Noise Margin (завадостійкість) і Attenuation (загасання сигналу).
4
Оцініть значення завадостійкості, якщо воно менше 6ти, значить лінія дуже погана, на ній присутні проблеми з синхронізацією. Значення даного параметра від 7 до 10 - на ній можливі збої. Від 11 до 20 - лінія хороша. Якщо показник 21 і більше - лінія дуже хороша, перешкод не буде.
5
Потім подивіться на параметр загасання сигналу, якщо він менше 20, то ваша лінія відмінна. Нормальний показник - від 20 до 40. Якщо значення між 40 і 50, то на лінії будуть збої. Періодично буде пропадати синхронізація, якщо показник знаходиться між 50 і 60. Якщо ж він вище 60, то обладнання не буде працювати.