Як навчитися говорити переконливо і красиво.

Уміння говорити з переконаністю необхідно в різних сферах життя. Воно стане в нагоді при виступі перед аудиторією, в розмові з незнайомими людьми і при необхідності відстояти свою точку зору. Тому над цим варто попрацювати.
Інструкція
1
Слідкуйте за словами. Правильно підібрані слова допоможуть вам підсвідомо переконувати людей. Наприклад, потрібно частіше говорити «я впевнений», «я розумію», «мені відомо», «моя переконаність» і так далі. Люди повинні відчувати переконання і серйозність у ваших словах.
2
Будьте поважні. Якщо ви почнете тиснути на людей і показувати свою перевагу, то не досягнете бажаного результату огляду на те, що деяких подібні дії тільки спровокують на спір і викличуть внутрішнє обурення і роздратування. А шанобливе ставлення до інших розташує їх і покаже вашу впевненість.
3
Ретельно підбирайте жести, міміку і тон. Все це в сукупності може надати переконливість мови навіть дуже боязкого і сором'язливого людини. Головне мати внутрішню впевненість у своїх здібностях.
4
Не шкодуйте часу на підготовку. Якщо від ваших слів залежить дуже багато, а, можливо, і рішення інших людей, то не варто все відкладати на останній момент. Складіть докладний план своєї промови, підберіть достатньо інформації, яка б зачепила слухачів. Наочні приклади і доречні порівняння прикрасять ваш виступ і надовго запам'ятаються.
5
Відробіть дикцію. Якщо ви будете говорити не чітко, занадто повільно або швидко, «ковтати» слова і збиватися, то люди не зможуть вслухатися в тему вашого виступу - вони зосередяться на вимові і почнуть турбуватися про те, щоб ви змогли закінчити промову. Для того щоб перевірити дикцію, можна попросити когось послухати заздалегідь ваш виступ і звернути увагу на очевидні прогалини або записати його на диктофон і прослухати.
6
Подбайте про зовнішній вигляд. Краса мови не тільки в словах, але і в тому, як людина вдягнена, як доглянуто його тіло і зачіска. Якщо ваш зовнішній вигляд буде на висоті, то люди автоматично переймуться вашим виступом.
7
Використовуйте додатковий матеріал. В якості наочних посібників можна підготувати креслення, таблиці, макети проектів - все, що відповідає виступу і покаже слухачам ваш серйозний підхід до справи. Якщо вони побачать, а не тільки почують про ваші плани, то будуть більше схильні до того, щоб повірити вам.