Як вийняти склопакет з рами. інструкція по зняттю склопакета.

Розвиток віконних конструкцій призвело до появи сучасних пластикових вікон. Таке вікно має гарну міцність, зручно в експлуатації і обслуговуванні, легко миється. При необхідності пластикове вікно можна демонтувати і розібрати для регулювання або ремонту. Одна з найбільш відповідальних операцій при розбиранні вікна - зняття склопакета.
Вам знадобиться
  • - металевий шпатель;
  • - викрутка;
  • - ніж;
  • - гумові присоски;
  • - рукавички.
Інструкція
1
Перед розбиранням пластикового вікна відокремте його від віконного отвору. Обрану стулку зніміть з конструкції, висмикнувши відповідний стержень їх верхньої петлі. Вікно важить досить багато, тому при знятті стулки скористайтеся допомогою напарника. Обережно опустіть виріб на підлогу і помістіть туди, де зручно буде проводити розбирання.
2
Зніміть з вікна фурнітуру. Виверніть кріпильні гвинти, від'єднайте ручку. За допомогою викрутки видаліть деталі замкового пристрою. Складіть все демонтовані деталі в одному місці, найкраще - в окрему коробку.
3
Відокремте від конструкції штапики. Підчепите найдовший з них гострим ножем або металевим шпателем. У деяких особливо важких випадках може знадобитися стамеска. Просуньте інструмент між штапіком і вікном і видавіть деталі одну за одною.
4
Переходьте до безпосереднього зняттю склопакета . Зручно використовувати для цього спеціальні гумові присоски, зазвичай вживані при демонтажі автомобільних стекол. Приєднаєте присоски до поверхні скла і витягніть склопакет на себе, одночасно утримуючи стулку.
5
Розберіть склопакет, якщо це входить у ваші плани. Стандартний склопакет складається з двох або трьох шарів скла. У спеціальній рамці розташовується поглинач вологи. Подденьте ножем верхню частину уплотнительного шару, виконаного з герметика. Не прагніть просунути інструмент занадто глибоко, інакше скло може розтріскатися.
6
Видаліть герметизирующий склад послідовно, шар за шаром. Коли ви дійдете до алюмінієвої вставки, розбирання можна вважати завершеною. Якщо ви маєте намір повністю розібрати і інші стулки, описані операції по черзі проведіть і з ними. Враховуйте при цьому, що розібраний склопакет без спеціального промислового обладнання якісно встановити заново буде вкрай складно.
Стеклопакет є частиною конструкції пластикового вікна. У досить рідкісних випадках виникає необхідність розібрати вікно для профілактичного обслуговування, регулювання або ремонту. При цьому слід дотримуватися деяких правил і послідовність дій. Знімати склопакет необхідно лише в разі дійсної необхідності.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - гострий ніж;
  • - шпатель;
  • - гумові присоски;
  • - захисні рукавички.
Інструкція
1
Щоб дістатися до склопакета, почніть з демонтажу пластикового вікна і його розбирання. Від'єднайте потрібну стулку вікна від віконного отвору, висмикнувши попередньо з верхньої петлі утримує стержень. Дотримуйтесь при цьому обережність, адже вікно може важити достатньо багато. Опустіть стулку на підлогу і надійно притулите до стіни.
2
Демонтуйте фурнітуру віконної стулки. Відкрутіть ручку, виверніть всі гвинти. Користуючись викруткою, зніміть деталі замикаючого пристрою. Складіть все елементи фурнітури і кріплення в окреме місце, щоб не розгубити їх.
3
Отсоедините від стулки штапики. Почніть з самого довгого з них, підчепивши ножем або шпателем. Можна також використовувати і стамеску, якщо діяти нею гранично акуратно. Просуньте інструмент в щілину між вікном і штапіком, а потім обережно від'єднайте його. Проробіть аналогічну операцію з іншими штапиками.
4
Видаливши все штапики, вийміть з стулки склопакет. Використовуйте для цього особливі гумові присоски; якщо ж їх під рукою немає, дістаньте склопакет руками, захистивши їх попередньо рукавичками.
5
Якщо виникла необхідність не тільки вийняти склопакет з рами, а й розібрати його на частини, приступайте до розбирання. Стеклопакет виконаний з двох або трьох стекол. У спеціальну рамку зазвичай засипається поглинач вологи. Гострим ножем подрежьте верхній шар герметика. Дійте акуратно, щоб не пошкодити скло. Якщо просунути ніж занадто глибоко, скло може тріснути.
6
Шар за шаром видаліть герметик, щоб дістатися до алюмінієвої рамки. Розбірку на цьому можна вважати завершеною. При необхідності описані вище операції проведіть з іншими стулками пластикового вікна. Майте на увазі, що зібрати склопакет в зворотному порядку без спеціального обладнання ви навряд чи зможете, тому дійте обдумано і без поспіху.