Як приймати фолієву кислоту.

Фолієва кислота - це водорозчинний вітамін В9, який необхідний для росту і розвитку кровоносної та імунної систем. Для чого потрібно приймати фолієву кислоту?

А приймати її необхідно для створення, розвитку і підтримки в здоровому стані нових клітин, тому наявність її в організмі дуже важливо в період розвитку організму - на стадіях внутрішньоутробного розвитку. Фолієва кислота стимулює пластичність і регенерацію тканин, сприяє виділенню молока і діє як профілактичний засіб від виразкового стоматиту. Процес реплікації ДНК вимагає безпосередньої участі фолієвої кислоти. Разом з ціанокобаламіном стимулює процеси утворення еритроцитів, впливає на синтез аміно і нуклеїнових кислот, пуринових утворень. Порушення цього процесу збільшує небезпеку розвитку ракових пухлин. Від нестачі фолієвої кислоти також страждає кістковий мозок, порушується нормальний кровообіг. Нестача фолієвої кислоти обумовлюється недостатнім харчуванням, алкоголізмом, лихоманкою, анорексією, злоякісними опухолямі.Будущая мати обов'язково повинна отримувати необхідну кількість фолієвої кислоти щодня, починаючи за 3 місяці до початку вагітності, це знижує ризик відшарування плаценти, затримки розумового розвитку, невиношуванням та іншим дефектами плоду , які можуть виникнути на ранніх стадіях вагітності. Клінічні дослідження показали - 75% випадків дефектів можна запобігти саме завдяки фолієвої кислоти. Перш ніж пити фолієву кислоту, проконсультуйтеся з лікарем, який розповість, як правильно проводити курс лікування. Препарат може викликати побічні дії: кропив'янка, алергія. Протипоказання: анемія, порушення утворення еритроцитів, Лікарська форма: порошок; таблетки по 0.0001г. в упаковці по 50 штук. Зберігати в добре закупореній тарі в місці, захищеному від світла. Ще, ліки міститься в різних продуктах харчування, таких як спаржа, авокадо, зелена квасоля, сочевиця, цитрусові. Приймати фолієву кислоту потрібно в певному дозуванні: дорослим по 0.005 р на добу, дітям - залежно від віку. Курс лікування ліками 20-30 днів.

Спосіб застосування: 1) Для профілактики нестачі фолієвої кислоти - 20-50 мкг щодня; 2) В період вагітності - 800 мкг в день; В період годування грудьми - 500 мкг в день.