Як вибрати студійний мікрофон.

Головне призначення студійного мікрофона, як і будь-якого іншого, - це перетворення звукового сигналу в електричний. Необхідно, щоб він робив це з максимальною точністю. При обробці звуку кваліфікований оператор зуміє прибрати недоліки звучання голосу або інструменту і підкреслити достоїнства. Але він нічого не зможе зробити з неточним сигналом, тому при виборі треба звернути увагу саме на цей показник.
Інструкція
1
Визначте, що саме ви збираєтеся писати. Студійні мікрофони можуть бути голосовими та інструментальними, до них пред'являються різні вимоги. Кожен з них повинен відповідати потрібному діапазону частот. З інструментальними мікрофона ми справа йде трохи простіше - зазвичай в документації зазначено, для якого інструменту він призначений. Тому першою справою подивіться паспорт. Це можна зробити або в магазині, або на сайті виробника. Друге краще, оскільки навіть у солідних спеціалізованих магазинах з великим асортиментом не завжди може знайтися те, що підходить особисто вам. Виберіть за параметрами мікрофон через інтернет і подивіться, в яких торгових точках його можна придбати.
2
Зверніть увагу на смугу частот і на лінійність. Перший параметр в обов'язковому порядку зазначається в паспорті. Що стосується лінійності, то у всій смузі відтворюваних частот віддача повинна бути однаковою, без різких сплесків і провалів. Зазвичай лінійність представлена в паспорті у вигляді графіка. Максимальний лінійний ділянка повинна збігатися з частотами голосу для голосового мікрофона або з частотною смугою записуваного інструменту. При цьому необхідно враховувати і обертони, так що смуга повинна бути декілька шіре.Самую високу лінійність мають стрічкові мікрофони. Але вони досить крихкі і до того ж чутливі до струсів. В умовах студії це великого значення не має, однак враховувати дану обставину необхідно. Недолік електретних і конденсаторних студійних мікрофонів в тому, що вони вимагають додаткового джерела живлення. Крім того, вони привносять деякий шум.
3
Врахуйте фактор теплових шумів. Їх рівень вказано в документації в децибелах. Чим менше шуму привносить мікрофон - тим краще. У смузі частот, в якій буде експлуатуватися мікрофон, не повинно бути резонансних точок. Це також повинно бути вказано в паспорті. Допускається наявність позасмугових резонансних точок, які пізніше будуть вирізані еквалайзером. Вони можуть і взагалі не потрапити в смугу запису.
4
Для студійного мікрофона практично не мають значення діаграма спрямованості, стійкість до вітру та іншим погодним умовам. Не має великого значення чутливість, оскільки застосовуються мікрофонні підсилювачі. Тому дуже часто в студійній звукозапису перевага віддається конденсаторним і стрічковим мікрофона м.
5
Купуйте студійні мікрофони тільки у авторитетних виробників. Вони можуть коштувати досить дорого, проте тільки в цьому випадку ви можете бути впевнені, що мікрофон відповідає заданим в документації характеристикам. В даному випадку контрафакт - це майже вирок.
Зверніть увагу
Високоякісний електродинамічний мікрофон для студійного запису теж підійде, і нехтувати ним не варто. Їх найчастіше використовують як інструментальні. Для звукозапису не годиться вугільний мікрофон. Не використовуйте радіомікрофони. Радіоканал сам по собі обмежує смуги частот.
Корисна порада
У кожної людини - своє уявлення про якість звуку. Якщо ви не дуже впевнені у своїх можливостях, попросіть фахівця допомогти вам.Но варто для звукозапису купувати мікрофони, різко обмежують частотний діапазон. Краще зберегти обертони, а потрібні ефекти можуть бути отримані за рахунок постобробки.