Як підняти рівень заліза в крові. самопочуття при низькому залозі в крові.

В організмі здорової людини має бути близько 5 мг заліза. Більша його частина входить до складу гемоглобіну. При недостатньому надходженні заліза з їжею розвивається анемія, яка проявляється слабкістю, запамороченням і задишкою. Для поліпшення самопочуття необхідно підняти рівень заліза в крові.
Інструкція
1
Залізодефіцитна анемія нерідко розвивається при вегетаріанському харчуванні. Пов'язано це з тим, що з рослинних страв залізо засвоюється всього на 5%. Навіть регулярне вживання в їжу яблук, багатих настільки необхідним мікроелементом, нездатна заповнити його дефіцит в організмі. Набагато краще засвоюється залізо, що міститься в м'ясі, тому включіть в раціон яловичину і яловичу печінку. Не менш корисна і риба. Гречка і житній хліб також є цінними джерелами заліза .
2
Приймайте аскорбінову кислоту і вітаміни групи В. Вони необхідні для успішного засвоєння заліза . Якщо ви негативно ставитеся до аптечним препаратам, їжте продукти, що містять необхідні корисні речовини: фрукти, горіхи, цільнозернові каші.
3
Нерідко дефіцит заліза виникає при наявності захворювань шлунково-кишкового тракту. Пройдіть обстеження, а при виявленні патології - курс лікування. У міру одужання рівень заліза в крові підніметься самостійно.
4
При вираженому дефіциті заліза приймайте аптечні препарати для лікування анемії. До них відносяться «Фенюльс», «Ферлатум», «Тотем», «Актиферрин», «Мальтофер» і багато інших. Як правило, для підвищення рівня заліза потрібно не менше місяця, однак курс лікування повинен бути продовжений щоб уникнути повторного зниження гемоглобіну.
5
Для підвищення рівня заліза корисні трав'яні чаї та відвари. Приготуйте корисний напій з суничного листя (пропорції довільні). Пийте його кілька разів на день протягом місяця. Для поліпшення смакових якостей чаю та підвищення ефективності лікування додайте в чашку чайну ложку смородинового соку.
6
При прогресуючому зниженні рівня заліза в крові зверніться до гематолога. У деяких випадках причиною є серйозні захворювання, лікування яких можливе тільки в умовах стаціонару.