Як виростити мімозу. Як виростити з насіння мімозу.

Мімоза сором'язлива відома багатьом своїм дивовижною властивістю - при легкому дотику її перисті і ніжні листи складаються уздовж центральної жили. Мімоза цвіте численними рожевими суцвіттями, які відмінно поєднуються з ніжною зеленню листя. Так як же виростити мімозу в домашніх умовах?
Інструкція
1
Посадити мімозу можна за допомогою насіння, які слід придбати в квітковому магазині або через інтернет. Замочіть насіння в гарячій воді і залиште на двадцять хвилин. Потім акуратно застроміть їх в підготовлену і вже зволожений ґрунт (в невеликі пластикові стаканчики), при цьому не заглубляйте насіння повністю. Накрийте зверху ємність плівкою або склом і поставте в тепле і світле місце.
2
Періодично прочиняйте плівку і поливайте теплою водою. Коли паростки досягнуть висоти вище сірникової коробки, розсадите їх в постійні горщики і поставте на саме сонячне місце у вашому будинку, це потрібно для рівномірного і правильного росту рослини.
3
Оптимальна температура для вирощування мімози в період з весни і до середини осені становить 20-24 градуси. Щоб мімоза вдало змогла перезимувати, знизьте температуру вмісту в зимовий період до 16-18 градусів, але не нижче 15.
4
У міру підсихання верхнього шару ґрунту, поливайте мімозу відстояною і м'якою водою кімнатної температури. З весни по осінь потрібно рясний полив, потім його скоротіть до помірного. Уникайте пересушування і перезволоження земляного кома. Рекомендується регулярно обприскувати рослину м'якою водою, так як мімоза вельми чутлива до сухого повітря.
5
Не збудили рослина без крайньої необхідності, особливо однорічну культуру не слід пересаджувати. Якщо ж мімозі потрібна пересадка, акуратно перевалить квітка в горщик побільше, не турбуючи при цьому земляний ком. Для цього використовуйте субстрат з рівних частин листового перегною, дернової землі, піску і торфу. На дно горщика укладіть хороший дренажний шар у вигляді керамзиту або битої цегли.
6
Підгодовуйте мімозу розчином мінеральних добрив два рази на місяць, взимку підгодівлі практично не потрібні. У перший рік вегетації рослина дає насіння, якими його і розмножують щорічно. Запам'ятайте, мімоза категорично не переносить протягів і тютюнового диму.
Зверніть увагу
Не рекомендується заводити мімозу тим людям, які страждають алергією на квітковий пилок.