Як обробляти raw файл. Як обробити в raw.

Сучасні цифрові камери можуть зберігати фотографію в різні формати, в тому числі і raw. Ці файли являють собою максимальну кількість вихідної інформації, одержуваної матрицею при зйомці.
Інструкція
1
Виберіть і встановіть програму для обробки цього типу файлів. Варто зауважити, що виробники зазвичай комплектують фотоапарат своїм власним raw-конвертером. Ці програми безкоштовні, мають хорошу функціональність, проте не дозволяють домогтися максимально можливого результату. На ринку програм існують три титану в цій сфері: Adobe Lightroom, Apple Aperture і Phase One Capture One. Серед них є свої суб'єктивні плюси і мінуси, однак, найбільш популярна і зручна перша програма. Lightroom замислювався як імітація темної кімнати для проявки негативів. Він дозволяє дуже просто каталогізувати інформацію, обробляти великі масиви фотографій одночасно і дуже простий у зверненні.
2
Скопіюйте потрібні raw- файли на комп'ютер. Не варто робити обробку з flash-накопичувачів. Це суттєво прискорить процес обробки. Вимкніть на час роботи з raw-редактором програми, активно використовують жорсткий диск. Переконайтеся в наявності вільного простору. При роботі з raw-файлом програма використовує вільне місце жорсткого диска, в кілька разів перевищує його розмір.
3
Імпортуйте файли . При цьому заздалегідь можна вибрати ряд параметрів, які будуть застосовані до всіх фотографій. Наприклад, якщо всі імпортовані фотографії є портретами, можна вибрати «портрет», «підвищена різкість» або будь-які інші установки.
4
Скадріруйте зображення, залишивши в рамках кадру найголовніше і цікаве. Намагайтеся не включати в композицію непотрібні речі. Доможіться лаконічного поєднання елементів.
5
Самим основним в зображенні є експозиція. Виставите контраст і яскравість на значення за замовчуванням, якщо програма збільшила їх, і оцініть графік гістограми. За допомогою зменшення або збільшення параметра експозиції доможіться такого її положення, щоб графік не виходив за краї.
6
Приступайте до коректування отриманого зображення. Експериментуйте з контрастом, що заповнює світлом, кривими. Якщо фотографія кольорова, то скористайтеся коригуванням балансу білого, встановивши таку світлову температуру, де фотографія матиме природні кольори. Можна накласти маски затемнення або освітлення окремих частин фотографії. Експериментуйте з цими настройками, намагаючись знайти оптимальне їх поєднання.
7
Останнім етапом обробки зображення є загальні фільтри. Збільште при необхідності загальну різкість кадру, зменшіть шуми. При бажанні можна використовувати виньетирование, тонування або накладення зерна.
8
Експортуйте фотографію в jpeg-файл, виставивши параметр якості на максимальне значення. При необхідності можна скористатися подальшою обробкою в графічному редакторі. Однак це має сенс тільки при сильній зміні зображення: редагування пластики, коллажирование, клонування текстур, виправлення поверхні шкіри, волосся, складок одягу та інших складних маніпуляцій.
Корисна порада
Більшість професійних програм дозволяє використовувати передустановки обробки, іменовані пресетами. Найчастіше вони є безкоштовними і без праці перебувають в мережі. Наприклад, якщо вам необхідно обробити весільні фотографії, пошукайте весільні пресети для вашої програми. Встановіть їх. При запуску пресету обробки програма сама відкоригує всі параметри, а також залишить вам можливість власноруч внести коригування в отриманий результат.