Як оновити старий кахель. вапняний наліт на кахлі.

Кахельна плитка з часом втрачає свіжість і красу. Це, безсумнівно, неприємно. Невже доведеться робити ремонт? Ні, можна оновити старий кахель, але залишити його. Це заощадить гроші і додасть приміщенню охайний вигляд.
Вам знадобиться
 • - кошти для чистки кахлю;
 • - оцет;
 • - щітка;
 • - спеціальний маркер в балончику;
 • - свердло;
 • - молоток;
 • - скребок;
 • - міжплиточних затирка для швів.
Інструкція
1
Ретельно вимийте кахель, використовуючи якісні миючі засоби. Видаліть бризки, кіптява, жир. Перед роботою уважно прочитайте інструкцію до миючих засобів, щоб не нанести плитці шкоду.
2
Нанесіть засіб на плитку і почекайте 10 хвилин. Сильні забруднення почистіть щіткою. Промийте кахель водою. Щоб надати кахлю приємний блиск, обробіть його розчином оцту.
3
Перевірте стан швів. Якщо вони потребують оновлення, ретельно очистіть шви від бруду і жиру, використовуючи спеціальний спрей. Промийте шви водою. Якщо вам здається, що шви заражені грибком, обробіть їх оцтом. Дочекайтеся повного висихання плитки. Видаліть стару затірку і накладіть новий шар. Акуратно затріть шви. Після висихання затірки протріть кахель, використовуючи спершу вологу, а потім суху ганчірку.
4
Якщо ви не хочете використовувати нову затірку, пофарбуйте шви за допомогою спеціальної фарби. Найчастіше вона продається в господарських магазинах в балончиках. Акуратно поновіть шви. Є один нюанс: такі фарби зазвичай мають білий колір. Щоб додати потрібний відтінок, вам доведеться вдатися до допомоги шовних барвників.
5
При пошкодженні окремих плиток замініть їх на нові. Для цього вискобліте шви за допомогою скребка. Просвердлите отвори в центрі плитки за допомогою свердла по бетону. Приберіть середину плитки, акуратно видовбати молотком залишки. Зніміть старий клей і затірку. Намажте нову плитку клеєм і прикладіть на потрібне місце. Слідкуйте, щоб вона перебувала на одному рівні з іншими. Нанесіть шовную затірку і акуратно затріть. Не мочіть оновлений ділянку протягом 48 годин.
Корисна порада
Щоб в швах не з'являлася цвіль, слід регулярно протирати їх за допомогою активних засобів для чищення. Приміщення, оброблене кахлем, треба щодня провітрювати.
З часом навіть найкрасивіша плитка втрачає свій презентабельний вигляд - тріскається або вицвітає, міжплиточних шви набувають сіруватий відтінок або зовсім темніють, в них з'являються відколи. Простіше кажучи, зовнішній вигляд вашої плитки перестає вас радувати. Невже єдиний спосіб впоратися з цією проблемою - починати ремонт? Не варто поспішати викликати робітників. Оновити кахельну плитку цілком можливо своїми руками і без особливих матеріальних витрат.
Вам знадобиться
 • - Дрель;
 • - ломик;
 • - долото;
 • - молоток;
 • - будівельний рівень;
 • - стара зубна щітка;
 • - расшіватель швів;
 • - пензлик;
 • - гумовий шпатель
Інструкція
1
Замініть пошкоджені пліткіЕслі на вашому кахлі маються вицвілі або потріскані плитки їх можна замінити. Спочатку необхідно видалити стару затірку. Після цього постарайтеся підчепити зіпсовану плитку за допомогою ломика. Якщо видалити її таким чином не виходить, виконайте за допомогою дриля кілька отворів в середині плитки і видаліть спершу її центральну частину. Потім видовбати частини, що залишилися, використовуючи молоток і долото. Видаліть клей і залишки затірки. Нанесіть клейовий розчин на плитку, прикладіть її до стіни і встановіть її положення за допомогою рівня. Дочекайтеся висихання клею і закладіть шви затіркою.
2
Відмийте плиткові швиЕслі шви вашої плитки просто забруднені, отмойте їх за допомогою зубної щітки та миючого засобу з відбілюючим ефектом. Якщо забруднення дуже стійкі для їх видалення можна зробити спеціальний склад з соди з відбілювачем. Консистенція складу повинна нагадувати густу сметану. Нанесіть склад на шви за допомогою зубної щітки і залиште на годину. Потім ретельно промийте водою і витріть сухою ганчіркою. Якщо це не допомогло повністю позбавитися від забруднення - значить, в швах утворився грибок.
3
Видаліть грібокОбработайте шви миючим засобом для видалення накипу. Через 10 хвилин змийте засіб і нанесіть на них оцет або «Білизну». Покрийте шви спеціальною фарбою, а потім спеціальним захистом. Завдяки цим коштам, шви не будуть більше вбирати влагу.Еслі перераховані методи не допомогли - пора переходити до більш радикального засобу.
4
Нанесіть нову затірку на швиУдаліте стару затірку з усіх плиткових швів за допомогою спеціального расшівателя. Якщо у вас немає расшівателя, можна скористатися будь-яким наявним гострим предметом. Якщо видалити затірку таким способом не виходить - скористайтеся засобом для розчинення складів на цементній основі. Нанесіть цей склад на шви за допомогою пензлика і зачекайте деякий час. Після того, як склад почне діяти, затирка легко удалітся.Тщательно промийте всі шви теплою водою з мильним розчином і просушіть протягом доби. Нанесіть на них проникаючу грунтовку. Приготуйте новий склад для затирання і акуратно нанесіть його на шви за допомогою гумового шпателя. Видаліть надлишки затірки за допомогою вологої губкі.После виконання всіх цих нехитрих процедур ваша плитка буде виглядати як нова!