Як уникнути деформації стопи.

Стопа має унікальний будовою, виконує найважливіші функції, здатна впливати на весь організм. Тому профілактиці деформації стопи слід почати приділяти увагу якомога раніше.
Вам знадобиться
  • - ортопедичні устілки і подпяточнікі;
  • - натуральні ефірні масла;
  • - готовність до щоденного виконання ряду процедур.
Інструкція
1
Підбирайте таке взуття, щоб вона відповідала розміром і формою стопи, мала припуск в ділянці носка 5-7 мм, так ви уникнете можливої деформації пальців. Не купуйте надмірно вільне взуття - вона може викликати утворення мозолів і потертостей.
2
Вибирайте взуття з гнучкою підошвою, так як недостатня гнучкість обмежить рух в суглобах, сприятиме швидкому перевтоми, порушення ходи, негативному впливу на поставу. Зігніть взуття, якщо кут становить близько 25 °, то гнучкість вважається достатньою.
3
Купуйте взуття на невисокій підошві, щоб не порушити зчеплення пальців з опорою і працездатність поштовховою функції стопи. Також не носіть взуття із занадто м'якою підошвою щоб уникнути плоскостопості.
4
Вибирайте літнє взуття, яка має ефект вентиляції, з «віконцями», ремінцями і т. Д. Перегрів стопи сприяє розслабленню м'язів, зниження зводу стопи і, як наслідок, формування плоскостопості.
5
Перевіряйте взуття на відповідність гігієнічним вимогам, ретельно ставитеся до вибору матеріалу, з якого вона виготовлена.
6
Використовуйте спеціальні, індивідуально підібрані, ортопедичні устілки, напівустілки і подпяточнікі.
7
Раціонально чергуйте носіння взуття на низькому і високому каблуці. Щодня робіть гігієнічні ванночки для ніг. Використовуйте для цього натуральні ефірні масла сосни, евкаліпта, ялиці, лаванди, а також морську сіль.
8
Проводьте домашні сеанси масажу, спрямовані на розслаблення м'язів гомілки і стопи.
9
Практикуйте «босохожденіе» по м'яких поверхнях. Проводьте гімнастику для м'язів гомілки і стопи, включіть фізичні вправи на розтягування м'язів цих частин, а також на підвищення еластичності м'язово-сухожильних зон і зв'язкового апарату стопи. Проводьте процедури загартовування і використовуйте спеціальні тренажери для стоп.
Стан стоп тісно пов'язане зі здоров'ям організму людини. Саме на них розташовані рефлекторні зони, що відповідають за роботу життєво важливих органів. Оскільки хвороби стоп простіше попередити, ніж вилікувати, слід приділяти велику увагу профілактиці їх деформації.
Інструкція
1
Існують як вроджені, так і набуті деформації стоп. У першому випадку вони проявляються вигляді «вивернути» стопи назовні або всередину. Це може помітити лікар ще в пологовому будинку, який порекомендує для малюка консультацію ортопеда. При вродженої деформації лікування потрібно починати відразу. Воно полягає у використанні гіпсових пов'язок і фіксаторів, масажі, фізіотерапії та лікувальної гімнастики.
2
Щоб уникнути народження дитини з вродженим недугою, необхідно вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися і дотримуватися режиму дня. Важливо дотримуватися лікарських рекомендацій і проходити призначений курс лікування. Якщо в сім'ї вже були подібні випадки, потрібно записатися на прийом у медико-генетичну консультацію.
3
Одним з видів набутої деформації стопи є плоскостопість, яке може бути поздовжнім або поперечним. При плоскостопості можуть відзначатися болі в попереку і в ногах, викривлення пальців ніг, втома при ходьбі і її утруднення, набряки стоп і гомілок. У занедбаній стадії дана недуга призводить до зниження працездатності. Виникнувши, цей вид деформації стопи досить швидко прогресує.
4
Запобігти виникненню плоскостопості нескладно. Потрібно обмежити носіння тісного взуття на високих підборах і тривале стояння на ногах, купувати якісну зручне взуття, правильно харчуватися, виконувати спеціальну гімнастику, робити ванночки для ніг перед сном.
5
Якщо плоскостопість вже виникло, зверніться до лікаря-ортопеда і виконуйте його рекомендації. Зазвичай лікування включає в себе носіння устілок-супінаторів, лікувальну гімнастику, масаж і фізіотерапію. Якщо ви надовго відтягнете візит до лікаря, цю проблему вирішити буде набагато складніше.
6
Існують і інші види деформації стопи: коли великий палець випирає назовні або ж відхиляється від свого положення мізинець ноги і т.д. Тут допоможуть ті ж прості способи домашньої профілактики.
7
Після пробудження робіть масаж стоп. Присвятіть кілька хвилин розтирання і розминанню всій поверхні стопи. Акуратно порухайте кожен палець ноги кілька разів вгору-вниз. Вставши з ліжка, корисно надягати на ноги мокасини або аналогічну їм взуття. Завдяки цьому ви забезпечите рівномірний тиск на пальці стоп, і їм буде набагато легше адаптуватися до більш вузьким туфлям для вулиці.
8
Якщо на роботі вам доводиться довгий час проводити на ногах, регулярно виконуйте розминку, заспокійливу біль. Зніміть взуття, розітріть і погладьте ступні. Проведіть сильні натискання кулаком на середину ступні, помасажуйте пальці ніг. Якщо вам доводиться довгий час проводити на ногах, вони можуть втомлюватися, хворіти і набрякати. Щоб зняти напругу і біль, в обідній час підніміть ступні, поклавши їх на невелику тумбочку, і дайте їм відпочинок протягом 10 хв.
9
Підклавши під стопу кульку або горіх, покатайте його назад-вперед. Зімніть шматочок паперу, спробуйте взяти його пальцями ступні, а потім перекладати з місця на місце. Крім того, для профілактики деформації корисно виконувати прості вправи на гумовому килимку з шипами: перекочування стопи, ходьба на місці, масаж «кісточки» та ін.
10
Увечері після вечері опустіть ноги в прохолодну воду на 10-15 хв. Перед сном натріть ступні масляним розчином вітаміну Е по 1 капсулі на кожну. Завдяки цим процедурам ви зможете зняти напругу і набряки. Капсули з лікувальним вітаміном Е тримайте в холодильнику, щоб він мав додатковий охолоджуючий ефект, заспокійливий біль в ногах і зменшує їх втому.