Як організувати обідню зону.

Спільна трапеза - це якраз те, що потрібно, щоб зблизити родичів, а також поділитися свіжими враженнями або просто насолодитися близькістю дорогих людей. Звичайно ж, окрема їдальня в будинку - це розкіш, тому що в більшості квартир просто немає місця, щоб виділити окрему кімнату для обідів і вечерь. Але ось виділити маленький куточок і перетворити його в обідню зону досить легко.
Інструкція
1
При виборі місця для обідньої зони керуйтеся в першу чергу зручністю. Затишний куточок для трапез можна облаштувати у вітальні або в кухні - головне, щоб обідня зона перебувала близько до кухні, так як господарці буде набагато легше носити туди приготовлені страви.
2
Ключовим елементом обідньої зони є, звичайно ж, стіл і стільці. По-перше, визначтеся з розміром меблів. Пам'ятайте, що ширина посадкового місця повинна становити не менше 70 сантиметрів. Якщо ваша сім'я складається з чотирьох осіб, то довжина стола повинна бути приблизно 120 сантиметрів, а ширина - не менше 80 сантиметрів. Відстань між стільцями повинно бути не менше 70 см, адже людина повинна мати можливість стати з-за столу і вільно вийти, не турбуючи при цьому решту членів сім'ї.
3
Що ж стосується дизайну столу і стільців, то вони не обов'язково повинні відповідати дизайну і кольору всієї іншої кімнати. Але все-таки вибирайте такі меблі, які впишеться в стиль кімнати. Наприклад, якщо ви вирішили розташувати обідню зону у вітальні класичного стилю, то стіл і стільці повинні бути дерев'яними, бажано з красивою різьбленням. Ну, а якщо ж ви збираєтеся вечеряти на кухні, оформленої в стилі хай-тек, то можете придбати красиву металеву меблі. Зверніть увагу також і на колір стін - він повинен бути світлим.
4
Можете виділити обідню зону красивим килимом - так вона буде виглядати ефектніше. Але пам'ятайте, що слід придбати такий килим, який легко чистити, так як під час трапези поява плям на ньому практично неминуче.
5
Прикрасьте обідню зону на милих дрібничок і декорацій. Наприклад, розмістіть на столі свічки, придбайте гарні чохли для стільців і скатертина для обіднього столу.
6
Варто також звернути увагу і на освітлення. Люстру бажано вішати по центру стола. Стиль світильника підберіть відповідний. Наприклад, канделябри роблять обстановку душевної і романтичної, а красиві блискучі люстри зроблять вашу обідню зону більш розкішною і виразною.