Які новорічні казки читати дитині.

Казки для дитини - це захоплюючі історії з чарівністю та перетвореннями. Батьки можуть використовувати казку для розвитку пізнань дитини, для вдосконалення його досвіду. Залежно від того, що і як ми читаємо дитині, як підносимо цей матеріал, залежить формування ставлення дітей до оточуючого світу. Найбільш інформативні для дітей - російські народні казки, т.к. їх символіка не тільки відображає знання людей про світ, а й відповідає культурі народу, народним календарем. У кожну пору року актуальними були і залишаються відповідні йому казки.
Вам знадобиться
  • - Книга народних казок;
  • - ілюстрації до казок.
Інструкція
1
Виберіть в збірнику казок ті твори, в яких мається зимова і новорічна символіка: сніг, лід, ялинка, Дід Мороз, Снігуронька. Або події, які можуть відбуватися взимку, особливо з чудесами, т.к. в Новий рік відбувається багато чудес.
2
Прочитайте дитині казку «Мороз Червоний ніс і Мороз Синій ніс». В інших варіантах вона називається ще «Два Мороза». Поясніть малюкові, що казка не про доброго дідуся Мороза, а про те, як взимку мороз випробовує людину. Якщо не захиститися від сильного морозу, можна переохолодитися і навіть померти на холоді. Казка показує, що рух, активна робота допомагають зігрітися людині, захиститися від холоду. Нагадайте малюкові про цю казці на прогулянці, коли він почне замерзати. Побігайте, поплескайте руками по одязі.
3
Розкажіть і про справедливе дідусеві, про який оповідає казка «Мороз Іванович». Головний персонаж має власне ім'я і сприймається як жива людина, яка може заохотити, а може і покарати. Дві дівчинки виявляються у нього в гостях. Одна за труди і слухняність отримує від хазяїна багаті подарунки, а інша за лінь і грубість - нічого не отримує. За допомогою цієї казки поясніть дитині, що новорічні подарунки Дід мороз приносить працьовитим і слухняним дітям.
4
Покажіть різнобічні функції Діда Мороза: він не тільки може нагородити подарунком, але і є господарем зимового лісу, вкриває снігом рослини і нори тварин. Прикрашає вікна будинків в оселях. Для цього підготуйте барвисті ілюстрації і продемонструйте дитині під час читання казки «Морозко».
5
Познайомте малюка ще з одним персонажем новорічного свята - Снігуронькою. Її зліпили зі снігу дід із бабою, у яких не було дітей. Тому й наряд у неї завжди схожий на сніг - білий або блакитний, і волосся світле, і прикраси блискучі. Розкажіть більше про властивості снігу, який тане в теплі. В казці Снігуронька розтанула влітку, перетворилася на хмарку. Але кожну зиму є можливість знову і знову зустрічатися з цієї зимової красунею.
6
Прочитайте казки про життя лісової Снігуроньки. Адже їй доводиться рятуватися самій з важких ситуацій («Снегурушка і Баба Яга»), а також приймати допомогу звірів при необхідності («Снегурушка і лисиця»). Багато ситуації в казках схожі на ситуації з життя дітей, що дозволяє дитині ідентифікуватися з персонажем, навчитися у нього безпечного способу життя.
7
Придумайте святкову кінцівку казкам, в яких звірі або люди змогли подолати зимовий холод, побудували собі тепле житло, зшили теплий одяг і т.д. Це казки «Зимовье звірів», «Руковічка». Закінчите казку приговорки: «Стали вони жити-поживати, Новий рік відзначати!»
Зверніть увагу
Народну казку краще розповідати, а не читати. Так вона сприймається більш емоційно, а зміст запам'ятовується надовго.