Як відкачувати вигрібні ями. система відкачки зливної ями.

Якщо стоки у вас на дачі або в приватному будинку не під'єднані до центральної каналізації, а мають конструкцію з вигрібною ямою, вам слід знати, як її чистити. Несвоєчасне очищення стічної ями може привести до того, що з'явиться неприємний запах, накопичиться осад, вона переповниться і почне приносити проблеми.
Вам знадобиться
  • - водяний або фекальний насос;
  • - насос, що подає воду;
  • - ємність для перевезення;
  • - послуги асенізаторів.
Інструкція
1
Подумайте, чи будете ви відкачувати рідину з вигрібної ями самостійно або запросіть асенізаторську службу. Якщо яма у вас не більше декількох кубічних метрів, а сім'я маленька (тобто рідина в основному представляє собою просто брудну воду з душу і після прання), то купите насос і відкачують вигрібну яму самостійно. В іншому разі не ризикуйте і викличте фахівців, які зможуть не тільки акуратно все очистити, а й промити ємність ями , а також утилізувати вміст.
2
Щоб очистити яму самостійно, підготуйте ємність для рідини. Врахуйте, що вона повинна бути достатньо велика (інакше доведеться відвозити за кілька прийомів) і з щільно закривається кришкою.
3
Знайдіть насос для відкачування. Якщо у вас є звичайний насос для води, обов'язково використовуйте фільтр, інакше він швидко заб'ється і вийде з ладу. Для постійної роботи, особливо якщо ви живете в будинку постійно, придбайте хороший фекальний насос, він служитиме довго і безвідмовно. Зверніть увагу також на насоси, які постійно опущені в яму, і коли вона наповнюється, автоматично фільтрують і відкачують воду, вони дуже зручні при постійному використанні.
4
Після того як ви відкачали рідину з ями , утилізуйте її. Якщо рідина відфільтрована, можна просто вилити, якщо ж це каналізаційні стоки, відвезіть її в спеціально відведене місце для рідких токсичних відходів. Чи не забруднюйте природу!
5
Промийте ємність вигрібної ями за допомогою насоса, що подає воду під тиском. Це необхідно, щоб на стінках не утворилися камнеобразние нарости. Крім того, не забудьте ретельно очистити каналізаційні труби.
6
Якщо ви використовуєте вигрібну яму здебільшого для зливу каналізаційних відходів з туалету, обов'язково заселите в неї бактерії для переробки, щоб позбавиться від зайвого запаху. Для цього просто купите в магазині спеціальний порошок, розведіть його водою і залийте в ємність.