Як виділити зони в кімнаті. Як зробити кімнатну перегородку.

Оформляючи інтер'єр кімнати, дуже важливо правильно зробити функціональне зонування. Оскільки майже кожне приміщення в будинку багатофункціональне, рекомендується візуально відокремити різні зони один від одного. Наприклад, у вітальні може перебувати місце для відпочинку, для рукоділля, для зберігання речей, домашній офіс і т.п.
Інструкція
1
Оберіть найбільш підходящий для вас спосіб функціонального зонування. Їх досить багато: можна використовувати освітлення, кольору, оздоблювальні матеріали, подіуми, мобільні та стаціонарні перегородки і т.п. Вибір способу індивідуальний і безпосередньо залежить як від призначення приміщення, так і від особливостей його дизайну.
2
Складіть список зон, які потрібно буде виділити в кожній кімнаті. Цей список у кожного свій і залежить від способу життя домочадців і розмірів приміщень. Наприклад, в спальні може бути зона відпочинку, сну, зберігання речей, а також місце, де ви будете приводити себе в порядок. Просторий суміщений санвузол може складатися з туалету, місця для прийняття водних процедур, зони зберігання речей і зони відпочинку.
3
Накресліть план кімнати на папері або скористайтеся програмою-планувальником інтер'єрів. На плані вкажіть, де буде розташовуватися та чи інша зона, як саме буде розставлена меблі, де будуть перебувати кордону між зонами і як вони будуть позначені. Ви можете використовувати в кімнаті один і той же спосіб функціонального зонування для виділення кожної зони або поєднати кілька варіантів.
4
Якщо ви плануєте робити капітальний ремонт, розділіть приміщення на зони за допомогою зведення подіумів і зміни рівня стель. Подіуми повинні розташовуватися так, щоб домочадці не спіткнулись про них. Що стосується зміни рівня стель, то важливо запам'ятати одну річ: зона з низькими стелями буде підсвідомо сприйматися як більш затишна і захищена, ніж зона з високими.
5
Якщо ви маєте намір зробити ремонт, відокремте зони один від одного за допомогою зміни оздоблювальних матеріалів або за допомогою кольору. Зміна кольору особливо актуально в дитячих кімнатах: спальна зона може бути виділена світло-блакитним, навчальна - зеленим, спортивна - червоним, ігрова - помаранчевим і т.п. Використання різної обробки найбільш доречно у вітальнях, суміщених з кухнями: плитка в одній зоні і паркет в інший допоможуть підкреслити перехід з однієї зони в іншу.
6
Якщо зонування потрібно зробити швидко і без ремонту - віддайте перевагу відділення зон за допомогою освітлення або мобільних перегородок. В якості перегородок можна використовувати ширми, штори, фіранки, решітки і т.п. Освітлення повинне бути точковим: використовуйте бра, торшери, настільні лампи для виділення кожної зони .