Як запобігти алергії.

Згідно з даними медиків, майже 30% жителів Росії страждає алергією в тій чи іншій формі. Вона являє собою своєрідну захисну реакцію на вплив різних факторів зовнішнього середовища, які організм розпізнає як потенційно небезпечні.
Інструкція
1
Форми прояву алергічної реакції організму на зовнішні подразники досить різноманітні. Це і стійкий нежить, і свербіж шкіри, і сльозотеча, і навіть набряки. Вони не такі нешкідливі, як здаються на перший погляд: недолікована алергія може призвести до розвитку досить серйозних захворювань, а деякі її форми, наприклад, набряк Квінке, навіть можуть становити небезпеку для життя. Тому, якщо у вас раніше спостерігалися алергічні реакції, наприклад, на який-небудь продукт харчування або пилок рослин, слід зробити все можливе, щоб не допустити повернення цих неприємних явищ.
2
Найпоширеніший вид алергії - так званий сінної нежить або поліноз, причиною якого є квітучі рослини. Оскільки це явище носить сезонний характер, до загострення полінозу необхідно бути готовим заздалегідь. Перегляньте свій режим дня: знаходитеся якомога менше на вулиці в години, коли зміст пилку рослин в повітрі максимально: до 11 годин ранку і пізно ввечері. Уникайте прогулянок у зелених зонах. Пам'ятайте: ідеальна погода для вас - хмарна, або навіть дощова, в сонячні ж і сухі дні постарайтеся обмежити перебування на повітрі. Промивайте ніс і рот фізіологічним розчином двічі на день, по можливості тримайте вікна закритими. Щоб уникнути алергічного кон'юнктивіту, не виходьте на вулицю без сонцезахисних або звичайних очок.
3
Ці ж симптоми можуть викликати і інші подразники: наприклад, шерсть тварин або речовини, що містяться в засобах побутової хімії. Популярні фабричні миючі та чистячі засоби в цьому випадку слід замінити питною содою або сухою гірчицею. Для прання використовуйте пральний або туалетне мило. Якщо ж причина алергії - домашній вихованець, то з ним, на жаль, доведеться розлучитися.
4
Алергія на продукти харчування - теж досить поширене явище. Найчастіше вона проявляється у вигляді шкірного висипу. Щоб її попередити, уникайте продуктів з великою кількістю барвників та консервантів: кондитерських виробів, шипучих напоїв. Не варто їсти і фаст-фуд, сухарики та чіпси. Однак у багатьох випадках алергію можуть викликати цілком якісні продукти: цитрусові, шоколад, яйця, молоко і навіть картоплю. У цій ситуації необхідно обмежити їх споживання або зовсім відмовитися від них на деякий час.
5
Нерідко причиною алергії можуть бути доглядають кошти, як правило, дешеві. Тут порада може бути тільки один: якщо ви схильні до алергічних реакцій, користуйтеся тільки якісною і перевіреної косметикою, краще - гіпоалергенної. Ні в якому разі не слід використовувати доглядають кошти з вичерпаним терміном придатності.
6
Тим, хто постійно страждає від алергії, необхідно звернутися до лікаря-алерголога. Фахівець допоможе в точності встановити її джерело шляхом низки спеціальних проб і порадить адекватне лікування і ефективну профілактику із застосуванням протиалергічних лікарських засобів.
Повінь - стихійне лихо, яке може призвести до значних людських жертв і величезному матеріальному збитку. Сумна іронія долі полягає в тому, що нещастя людині приносить вода, життєво необхідна йому. Споконвіку люди селилися по берегах водойм. Але якщо рівень води раптово і різко підвищиться, наприклад, через проливні дощі, сильних вітрів, припливів і т.д., вона може перетворитися на небезпечного ворога.
Інструкція
1
Зрозуміло, зі стихією не посперечаєшся. Але при розумних запобіжні заходи, прийнятих заздалегідь можна звести до мінімуму шкоду, а головне - зберегти життя людей. Наприклад, в тих місцях, які схильні до частих і сильним затоплень, необхідно зводити захисні стіни (дамби). Саме дамби рятують від затоплення цілу країну - Нідерланди, більша частина території якої лежить нижче рівня моря. Другий за величиною місто Росії - Санкт-Петербург - часто страждав від руйнівних повеней. Після спорудження дамби, що перекриває Невську губу, цю небезпеку вдалося звести до мінімуму.
2
На багатьох ділянках узбережжя Японії, схильних до ударів хвиль цунамі, також споруджені дамби. Якщо висота хвиль не надто велика, вони з успіхом протистоять їх натиску. Але, зрозуміло, при особливо сильному цунамі (як у березні 2011 року), навіть вони не допоможуть.
3
Величезну роль у запобіганні повеней на річках грає система гребель і водосховищ. Наприклад, при сильних і тривалих дощах, особливо в гірській місцевості, де вода, не встигаючи вбиратися в грунт, стікає по схилах, річка може швидко розлитися, що призведе до повені. Якщо ж русло річки перегороджено греблею, повінь можна запобігти. По-перше, в більшості випадків, перед греблею тоді виникає природне водосховище, яке може прийняти велику додаткову кількість води. По-друге, якщо навіть рівень водосховища підвищиться до загрозливих меж, надлишок води можна скинути через ту ж греблю, відкривши засувки. Зрозуміло, греблі і водосховища, не можуть дати 100% -ї гарантії запобігання повеней. Але їх ризик багаторазово зменшується.
4
Простий і ефективний, хоч і трудомісткий спосіб - спорудження захисних валів по берегах річки. Як правило, їх роблять з мішків з піском, якщо рівень води загрозливо підвищується. До цих робіт, у разі необхідності, залучають не лише рятувальників, а й військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів, добровольців з цивільного населення. Вали споруджують в тих місцях, яких в першу чергу загрожує затоплення.