Як обв'язати край. jобвязка дублянки.

обв'язують краю можна не тільки у в'язаних деталей для більш зручного їх сполуки. Також обв'язування застосовують і у будь-яких виробів з тканини: комірів, носових хустинок, серветок, але в цьому випадку, звичайно, функція обв'язки буде декоративна.
Вам знадобиться
  • Деталь
  • Нитки
  • Гачок
Інструкція
1
Для того, щоб закріпити край в'язаній речі, вберегти його від подальшого розтягування при носінні, і щоб надати речі завершеність, можна обв'язати край стовпчиками без накиду, але напрямок в'язання буде зворотним. Такий вид обв'язки називають "рачьім кроком".
2
Якщо річ пов'язана спицями, то надвязиваем нитка для обв'язки. Якщо ж ми завершуємо в'язання гачком, то продовжуємо в'язати, тільки змінивши напрямок в'язання.
3
Отже, для підйому робиться одна повітряна петля. Після цього в'язання не перевертається як звичайно. Потім гачок вводиться з передньої частини полотна в попередню петлю ряду. Тобто в'язання ніби повертається назад.
4
Далі робоча нитка захоплюється гачком, виводиться крізь петлю до себе. На гачку виявляється дві петлі, які пров'язуються як звичайно, накид і провязка. На гачку виявляється знову одна петля.
5
Наступний крок - гачок знову заводиться в попередню петлю полотна. В'язання триває у зворотний бік. Спочатку це незвично, будьте уважні. Потім знову підчіплює робоча нитка і простягається ззаду полотна до себе. На гачку знову утворюються дві петлі. Їх потрібно провязать однієї петлею. І слідуючи такому алгоритму - потрібно обв'язати всю деталь.
Зверніть увагу
Потрібно намагатися не стягувати обв'язують край.
Корисна порада
Обв'язку деталей можна робити і контрастною ниткою, це додасть майбутньої речі більше шарму та індивідуальності.
Закінчений вигляд вязаному виробу допоможе додати красива окантовка. Гачком можна пов'язати тасьму, яка прикрасить краю пов'язаної спицями речі. В'язання оздоблювального краю завершить роботу, пов'язану гачком.
Вам знадобиться
  • Гачок
  • Нитки для в'язання
Інструкція
1
Оздоблюванльний край На лицьовій стороні готового виробу по горизонтальному або вертикальному краю ніками різного кольору вивяжіте ланцюжка з повітряних петель, прикріплюючи їх стовпчиками без накиду по черзі нитку одного кольору за нитку іншого кольору.
2
Зв'яжіть ниткою основного кольору ланцюжок з 8 повітряних петель, останню петлю трохи витягніть. Вийміть з неї гачок і переверніть ланцюжок на лицьову сторону роботи. З наступної петлі поруч з першою ланцюжком прикріпіть нитку першого отделечного кольору, пров'яжіть 8 повітряних петель. Останню петлю трохи витягніть, вийміть з неї гачок і переверніть ланцюжок на лицьову сторону.
3
З наступної петлі, прикріпивши до неї нитку другого оздоблювального кольору, пров'яжіть 8 повітряних петель. Останню петлю трохи витягніть, вийміть з неї гачок і переверніть.
4
Введіть гачок в довгу петлю першої ланцюжка, підтягніть робочу нитку, петлю зменшіть до звичайного розміру. Прикріпіть її стовпчиком без накиду за петлею другого оздоблювального цвета.Свяжіте 8 повітряних петель, витягніть останню петлю, вийміть з неї гачок.
5
Поверніться до ланцюжка першого отдлочного кольору і пров'яжіть її так, як попередню. Потім знову пров'яжіть ланцюжок другого оздоблювального кольору.
6
Обробна тесьмаСвяжіте 2 повітряні петлі. Введіть гачок в першу петлю і пров'яжіть 1 стовпчик без накиду. Поверніть смужку справа наліво. Введіть гачок в вузлик з двох горизонтальних ниток від попереднього ряду, що лежить із лівого боку смужки. Пров'яжіть його разом з петлею на стрижні гачка стовпчиком без накиду. Вивяжіте необхідну кількість рядів. Готову тасьму пришийте на виріб.