Як клеїти багети. Як зістикувати багет з візерунком у кутку.

Стельовий багет прикрашає стелю по його периметру декоративним візерунком. Він надає стелі більш закінчений і урочистий вигляд. Крім того, багет приховує під собою нерівності і щілини в стику між стіною і стелею
Вам знадобиться
  • Багет, клей для багетів, шпалерний ніж, олівець, губка з поролону або ганчірка.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню під обклеювання. Багети не можна клеїти поверх шпалер, тому що під їхньою вагою шпалери можуть відійти від стіни і впасти разом з багетом. Тому багети клеять перед обклеюванням шпалер на чисту поверхню стіни.
2
Поверхня стіни і стелі під багетом повинна бути рівною. Якщо стіни або стелю мають значні нерівності, зашпаклюйте їх, перед тим як клеїти багети.
3
Зачистіть поверхні і видаліть з них бруд і пил.
4
Загрунтуйте поверхні, щоб клей краще схопився.
5
Оберіть найбільш помітний внутрішній кут у вашому приміщенні і приступайте до розмітки перших багетів.
6
Для цього притулите перший багет до стіни, так щоб його верхня поверхня щільно пригорнулася до стелі, а бічна до стіни. Прокреслите олівцем лінію на стелі по межі багета. Лінія повинна починатися від тієї стіни, до якої багет не притулившись, а також бути довше, ніж ширина багета.
7
Притуліть наступний багет до другої стіні кута. Прокреслите аналогічну першій лінію на стелі по межі другого багета. Зробіть на верхній частині багета позначку олівцем. Відмітка позначає місце, в якому лінія від кордону першого багета перетинає другий багет.
8
Знову притулите перший багет до стіни, з якою ви починали розмітку. Зробіть на ньому відмітку олівцем в тому місці, де його перетинає лінія, проведена по межі другого багета.
9
Рівне обріжте торці розмічених багетів за допомогою гострого ножа. Починайте різати від зробленої олівцем позначки на верхній частині багета до нижнього кута торця.
10
Нанесіть клей на обидві кріпильні поверхні першого багета. Дайте йому витримку, якщо цього вимагає інструкція для клею. Притисніть багет до стіни і стелі. Видаліть клей, що виступив з під багета.
11
Нанесіть клей на підрізаний торець другого багета. Приклейте другий багет в кут також, як перший.
12
Якщо довжина стін приміщення дозволяє, приклейте цілі смуги багетів. Їх торці акуратно з'єднайте з допомогою клею.
13
Якщо між торцем закріпленого багета і кутом не вміщується ціла смуга, виміряйте відстань між кутом і торцем за допомогою рулетки. Відзначте вийшла довжину на багеті за допомогою олівця. Ображати багет по позначці.
14
Аналогічно першому кутку, приклейте багети в другій кут і в усі інші.