Як визначити схильності дитини.

Найчастіше проблема визначення схильностей дитини постає перед батьками, коли вони вибирають заклад, де їх син або дочка буде вчитися. Віддати малюка в спеціалізований дитячий сад або звичайний, вибрати художню школу, записати дитину в «музикалку» або в гурток англійської мови? Тому так важливо зрозуміти, до чого ж у дитини є схильність.
Інструкція
1
Генії з'являються вкрай рідко. Зазвичай дитина народжується лише з задатками (наприклад, гнучкий опорно-руховий апарат - хороший завдаток до занять гімнастикою або танцями), які під чуйним керівництвом дорослих перетворюються в здібності. Тому важливо, щоб дитина могла спробувати себе у всіх сферах діяльності. Адже якщо ви ніколи не складали зі своїм малюком віршів, як ви зможете зрозуміти, чи є у нього до цього здібності?
2
У ранньому віці процес виявлення схильностей дитини лягає на плечі його найближчих родичів, які проводять з ним весь час - мами, тата, бабусі, можливо, няні. У цій ситуації вам допоможе тільки спостережливість. Вивчайте результати творчої діяльності малюка, обговорюйте це зі знайомими, які мають дітей такого ж віку, стежте за тим, які ігри вибирає ваш малюк - віддає перевагу він побігати або пограти в слова. Головне, щоб у дитини в цьому віці був вибір, у що йому грати, якою творчою діяльністю займатися: помалювати, поганяти м'яч або підспівати модному співакові.
3
Чим старше стає дитина, тим більше часу він проводить поза домом, не під наглядом близьких. Для визначення схильностей дитини в більш старшому віці краще вдатися до допомоги педагогів та дитячих психологів. Саме вони зможуть запропонувати йому комплексні тести, в яких будуть оцінюватися його інтелектуальні, академічні, лідерські, рухові і творчі здібності, а також можливий потенціал. Малюкові зададуть ряд питань, запропонують намалювати фантастичне тварина, повторити рух, і на підставі його відповідей скажуть вам, в якій сфері діяльності він скоріше доб'ється успіху.
4
Однак не всі здібності можна виявити за допомогою тестів. Тому батькам було б непогано вести спеціальний щоденник, в якому вони описували б розвиток їх малюка, вказували ігри, які доставляють йому найбільше задоволення, відзначали скоєні малюком відкриття, зберігали його малюнки і вироби. Володіючи повною інформацією і заручившись підтримкою педагога, ви не упустите з уваги схильності вашого дитини .