Як робити розслабляючий масаж.

Основне призначення розслабляючого масажу - доставлення задоволення. Він не вирішує проблем, з якими може впоратися загальнозміцнюючий масаж, але щоденне розслаблення дозволяє не накопичувати негативну енергію, позбавлятися від стресу і втоми.
Інструкція
1
Приготуйте все для масажу - потрібні тверда поверхня, проветренная кімната, трохи масажного масла і ароматична свічка. Так як розслабляючий масаж передбачає вплив на органи чуття, то можете включити тиху, повільну музику.
2
Покладіть пацієнта на живіт. Починайте масажувати тіло з ніг - помасажуйте щиколотки легкими круговими рухами. Не тисніть на тканини, що не постукуйте - просто розтирайте і перебирайте м'язи. Після щиколоток підніміться до гомілок, обробіть їх і переходите до місць під колінами. Пройдіться по ногах три рази, піднімаючись від кісточок до колін.
3
Підніміться від колін до стегон по задній поверхні ніг. Потім обробіть бічні частини в цьому ж напрямку. Спустіться до колін і виконайте всі рухи ще 2 рази.
4
Від стегон переходите до спини - пройдіться від попереку до плечей уздовж хребта, тому повертайтеся по бічних сторонах, біля рук. Кожну руку пам'ятайте від кистей до плечей - з зовнішньої і внутрішньої сторони. Рухи повинні бути м'якими, неквапливими, пацієнт повинен відчувати чуттєва насолода.
5
Поверніться до спини і опрацювати її - особливу увагу приділіть плечах. Їх потрібно розтерти трохи жорсткіше, перебираючи шкіру руками. Пройдіться руками вздовж хребта, не чіпаючи його, вгору і вниз, декілька разів.
6
Масаж шиї доставляє особливу насолоду - натискайте великими пальцями на точки, які розташовані по обидві сторони від хребетного стовпа. Рухайтеся від спини до верхівки, продавлюючи активні точки. Бічні частини шиї опрацьовуйте всією кистю, захоплюючи шкіру.
7
Переверніть пацієнта на спину і продовжите опрацювання шиї. Від бічних частин шиї переходите до рук - плечі, передпліччя, кисті. Потім поверніться до плечей - виконайте так три рази і переходите до масажу грудної клітки.
8
Масажуйте грудну клітку м'яко, розтираючими рухами, від центру до боків. Далі переходите до передньої поверхні стегон, обробіть бічні частини і зійдіть до колін.
9
Завершіть сеанс масажем стоп - там знаходиться дуже багато нервових закінчень, і цей вид масажу доставляє найприємніші відчуття. Стопи можна розтирати і масажувати трохи активніше, ніж тіло.