Як збити піну для капучино. Як варити каву капучино.

Капучіно складається на одну третину з чорної кави (еспрессо), на одну третину з гарячого молока і на одну третину з молочної піни. Молочну піну прийнято посипати корицею, тертим шоколадом, цукром. Напій подають у порцеляновій чашці, що зберігає тепло. Спочатку ложечкою з'їдають піну, потім п'ють каву.
Вам знадобиться
  • - збивач для піни;
  • - кавоварка з насадкою-пароутворювачем для капучино;
  • - металева чашка і міксер або електричний віночок для капучино;
  • - молоко або вершки.
Інструкція
1
Налийте в прилад для збивання піни холодне молоко, закрийте кришкою, в яку вмонтований віночок, включіть прилад. Молоко всередині підігрівається і одночасно збивається, через хвилину утворюється піна. Прилад відрегульований так, щоб не перегрівати молоко (закипаюче молоко не утворює піни), і автоматично відключається при певній температурі. Саме тому важливо заливати холодне молоко.
2
Використовуйте спеціальну насадку до кави-машині для утворення піни. Налийте в склянку холодне молоко до половини, нахиліть його під кутом п'ятнадцять-двадцять п'ять градусів і піднесіть до насадки, включіть функцію пароутворення, почекайте кілька секунд, щоб з насадки вилетіли крапельки води, потім занурте її в молоко.
3
Слідкуйте за тим, щоб насадка Не занурюйте занадто глибоко, тримайте її ближче до верхнього краю рідини. Після використання очистіть насадку: включіть і занурте на кілька секунд у воду (таким чином вимивається молоко, що потрапило всередину при збиванні).
4
Використовуйте для приготування піни без спеціальних пристроїв не молоко, а вершки, так як вони значно щільніше і легше збиваються.
5
Налийте в металевий кухоль холодні вершки (до половини обсягу), поставте на плиту, підігрівайте на слабкому вогні близько десяти-п'ятнадцяти секунд, занурте в рідину віночок для капучино або скористайтеся міксером з насадкою-віночком. Не доводьте вершки до занадто гарячого стану. Зніміть кухоль з вогню і ложкою перекладіть утворилася піну в чашку.
6
Підготуйте чашки з капучино заздалегідь: зваріть і розлийте по чашках на одну третину обсягу еспрессо, додайте на третину гарячого молока, приготуйте також мелену корицю, тертий шоколад, ванільний цукор. Все це повинно бути приготоване, коли ви приступите до виготовлення піни.
Капучино - один з найсмачніших і популярних напоїв у будь-якій кав'ярні. Проте його можна приготувати і вдома. Здивуйте близьких і друзів авторським домашнім капучино з високою молочною пінкою. Але перед тим, як звати гостей, потренуйтеся у збиванні цієї пінки. Пара літрів молока, кілька уроків - і у вас все вийде.
Вам знадобиться
  • - жирне молоко або вершки;
  • - кавоварка;
  • - металевий ківш або глечик;
  • - ручний міксер;
  • - віночок для збивання.
Інструкція
1
Для приготування якісної молочної пінки придбайте хороше і досить жирне молоко. Професійні бариста запевняють - чим воно жирніше, тим краще вийти капучино. Можете поекспериментувати, спробувавши змішати молоко з вершками або ж використовувати для збивання чисті вершки.
2
Найпростіше приготувати молочну пінку за допомогою кавомашини. Зовсім не обов'язково купувати апарат з функцією приготування капучино - з цим впоратися будь-яка кавоварка для еспресо, що має пароотводную трубку. Перед тим, як збивати молоко, ненадовго включіть подачу пари, щоб видалити з трубки залишки води.
3
Налийте холодне молоко або вершки в високий ківш або металевий глечик з широким горлом. Нахиліть його і підставте під носик трубки для пари. Увімкніть подачу пари, поступово підсилюючи його потужність. Процес збивання повинен відбуватися у самої поверхні молока. Не занурюйте носик занадто глибоко, інакше молоко скипить, а піни не вийде. Приготуйтеся до того, що пара перших порцій буде невдалою. Пробуйте знову - рано чи пізно все вийде.
4
До моменту, коли буде збита молочна пінка, приготуйте каву. Швидко і акуратно викладіть шапку молочної піни поверх напою і тут же подавайте. Перед подачею оціните щільність піни - якщо крупинки цукру, поміщені на її поверхню, не тонуть, у вас вийшов справжній капучино.
5
Якщо кавоварки немає, а капучино хочеться, приготуйте пінку за допомогою ручного міксера. Налийте молоко у високий металевий ківш або вузьку каструльку. Поставте ківш на плиту, включіть її і починайте збивати молоко міксером, тримаючи його біля поверхні. Слідкуйте, щоб молоко не закипіло. Міксер включайте на максимальні оберти. Як тільки з'явилася щільна пінка, знімайте ківш з вогню і розкладайте піну в чашки.
6
Самий повільний спосіб - збивання молочної пінки вручну. Для цієї операції краще взяти вершки. Невелика їх кількість налийте в широкий посуд і поставте її на водяну баню - так вершки будуть нагріватися поступово і не встигнуть закипіти. Почніть збивати їх металевим віночком, дію максимально швидко. У результаті повинна вийти щільна піна. Якщо ви приготували каву в джезві, процідіть його, розлийте в чашки, зверху викладіть вершкову піну і посипте її корицею.