Як просвердлити чавунну ванну. висвердлити дірку в чавунній ванні.

Під час ремонту перед будівельниками може встати проблема свердління чавунної ванни, щоб встановити змішувач, слив або для інших цілей. Сам чавун сверлится, як правило, без проблем, але як при цьому уникнути відколів емалі?
Вам знадобиться
  • - дриль;
  • - діамантове свердло або коронка;
  • - свердло по металу;
  • - гумова насадка з абразивними кільцями;
  • - шлифмашинка;
  • - герметик або епоксидний клей;
  • - вода;
  • - кондуктор.
Інструкція
1
За допомогою маркера відзначте на емалевому шарі точку свердління. Щоб свердел не зсковзувало, продряпайте точку шилом або кінцем свердла.
2
Щоб просвердлити емалевий шар, використовуйте алмазне свердло. Свердлите дуже повільно, постійно охолоджуючи місце свердління водою, не дозволяючи йому нагріватися. Для того, щоб охолоджувати точку свердління, простягніть до неї трубочку, що подає воду, будьте при цьому дуже обережні, не забувайте про те, що в ваших руках електроінструмент.
3
Просвердливши емаль, поміняйте свердло дрилі на звичайне по металу. Якщо необхідно невеликий отвір, спочатку просвердлите отвір маленького діаметру, а потім його рассверливают більш товстими свердлами. Не забувайте охолоджувати метал і свердлити повільно, якщо він нагріється і по поверхні піде «відбілювання» - свердло буде тупіться вже на першому міліметрі, так як чавун стане твердіше розжареної сталі.
4
Якщо вам необхідно отвір великого діаметру, зробіть кондуктор зі шматка фанери з центральним отвором. Спочатку свердлите через кондуктор, щоб зняти шар емалі Пєровим свердлом по склу або кахлю. Потім зніміть кондуктор і свердлите звичайним свердлом по металу. Врахуйте, що отвори в кондуктора повинні розташовуватися на відстані не більше 1 мм, тоді диск буде вийматися легко. Розточити отвір зсередини за допомогою гумової насадки з абразивними кільцями з наждачки.
5
Якщо у вас є шлифмашинка, спробуйте свердлити наступним чином: сточите з її допомогою емаль по контуру, потім обсверліте по контуру дрібним свердлом і оформите край тієї ж шліфувальною машиною.
6
Якщо все-таки частина емалі сколовся, закрийте краї отвору за допомогою декоративної хромованою чашки відповідного діаметру.
7
Коли просвердлите отвір в чавунній ванні, покрийте поверхню Оголена чавуну герметиком або епоксидним клеєм, інакше після установки змішувача на емалі почнуть з'являтися іржаві розлучення.
Досить часто виникає необхідність свердління отворів у чавунній ванні. Приміром, гідромасажні ванни повинні мати відразу кілька отворів, через які подається вода. У цій справі не потрібно забувати про емальованому покритті. Воно вимагає дбайливого поводження.
Інструкція
1
Для початку точно визначте місце, в якому будете свердлити отвір. Обмежте бічний хід свердла, щоб воно не з'їжджати в сторону і не зашкодило емаль. Щоб просвердлити отвір в бортику найкраще скористатися саморобним пристосуванням, яке являє собою просту дошку з отвором трохи трохи більшим, ніж діаметр свердла. Кріпити це пристосування потрібно до бортика ванни з допомогою струбцини. Врахуйте, кріплення повинно бути надійним.
2
Не обов'язково виконувати охолодження і зволоження свердла. Найкраще застосовувати спеціальний гасовий розчин. З його допомогою процес свердління трохи прискориться. Для цієї роботи необхідно вибирати свердла «по металу», які мають кут близько 116-118 °. У цій роботі є свої хитрощі. Однак, навіть якщо їх правильно використовувати, просвердлити чавун не так вже просто.
3
Щоб якість просвердлити отвір в чавуні, необхідно володіти деякими навичками. Візьміть дриль або коловорот і забирай свердло необхідного діаметра. Намагайтеся не пошкоджувати емаль. Тримайте інструмент рівно, щоб свердло не "з'їжджати» від потрібного отвори. Будьте обережні, свердло може зламатися. Якщо ви не можете виконати дану роботу самостійно, то зверніться за допомогою до фахівців. Вони мають великий досвід роботи, тому виконають все якісно. Задумайтесь, може краще довірити свердління отворів в чавуні краще професіоналові, ніж освоювати самому. Це вміння може вам більше і не знадобиться.
4
Для того щоб просвердлити отвір у ванні можна навіть скористатися звичайним дрилем. Краще всього використовувати побідитові свердла або алмазні коронки, які мають центрирующее свердло. Для початку зніміть емаль, а потім вже свердлите чавун. Щоб емаль не пішла сколами, можна скористатися фанерою-текстолітом. Вона буде виконувати роль кондуктора.