Як вивчити столиці світу.

Перевірте себе. Тикніть пальцем в карту, назвіть столицю держави, в яке ви потрапили. Не вийшло з першого разу? Спробуйте ще раз. Знову невдача? Вам варто задуматися над прогалинами у своїй освіті. Згадуємо і вчимо заново назви столиць світу.
Вам знадобиться
  • - карта світу;
  • - інтернет;
  • - папір, ручки;
  • - підручник з географії.
Інструкція
1
Повісьте карту світу на самому видному місці в будинку або там, де ви проводите більше всього часу. Вивчайте її кожен день. Це допоможе не тільки запам'ятати столиці світу , а й географічне розташування різних країн.
2
Завантажте електронний варіант карти в свій комп'ютер або телефон. У транспорті, під час обідньої перерви на роботі, в будь-якій черзі електронний варіант карти завжди може бути під рукою. Ви завжди зможете запам'ятати дві-три нові столиці.
3
Розвісьте по дому папірці, з написаними парами «столиця/країна». Кращим місцем для таких пам'яток є дзеркала. У передпокої, ванній, у спальні - приклейте декілька папірців на всі дзеркала, які є у вашому домі.
4
Складіть список з двох колонок, в одну запишіть назви столиць, в другу - країни, яким вони належать. Виділяйте п'ятнадцять-двадцять хвилин в день для заучування. Звичайнісінька «зубріння» - була і залишається одним з найефективніших способів запам'ятовування будь-якої інформації.
5
Обов'язково займайтеся самопроверкой. Перевіряти себе можна за допомогою того ж списку, закриваючи колонку з назвами столиць. Або просите своїх друзів або когось із членів родини перевіряти себе усно. Просіть їх називати країну, а самі згадуйте її столицю.
6
Запишіть пари «столиця/країна» на диктофон. Запис прослуховуйте кожен день перед сном, під час прогулянки або поїздки в транспорті. Використовуйте різні інтонації для кожної пари. Незвичайне інтонування допоможе вам точніше запам'ятати кожну з назв.
7
Користуйтеся для запам'ятовування методом асоціацій (асоціації можна створювати зорові або смислові). Запам'ятовуйте разом з назвою столиці якусь із її пам'яток. Наприклад, у Відні (Австрія) знаходиться музей Minimundus (музей міні-пам'яток з усього світу ).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mS1be01fVjA
Зверніть увагу
Не намагайтеся запам'ятати всі столиці за 2 години, інакше є ризик влаштувати в голові справжню кашу. Користуйтеся методом угруповання. Розподіліть країни світу на групи і заучуйте поступово, по групі в день.
Корисна порада
Розгляд фотографій кожної з столиць прискорить процес запам'ятовування. Адже у вас в умі само собою виникає зображення Ейфелевої вежі, коли ви згадуєте Францію, а потім і назва столиці - Париж.
Діти вчаться в процесі гри. І виходить це в них дуже успішно. На жаль, дорослішаючи, ми забуваємо про такий вид навчання: в школах нас вчать довго сидіти над підручниками і книгами, заучуючи потрібну інформацію. А адже вчитися граючи можна в будь-якому віці. Гра робить процес навчання захоплюючим і більш ефективним.
Інструкція
1
Стара добра гра "Міста" більшості з нас відома з раннього дитинства. Правила гранично прості: перший гравець називає місто, другий гравець повинен назвати інше місто, назва якого починається на останню букву міста, щойно названого попереднім гравцем. І так далі по ланцюжку. При цьому раніше названі міста інший учасник не може використовувати. У грі можуть брати участь від двох і більше осіб. Якщо міста закінчується на "Ь" або "видання" робиться виняток, і в гру береться передостання буква. Для букв «Й» та «И» такий виняток зазвичай не робиться, оскільки міст на цих літери хоч і небагато, але вони є. Гра закінчується тоді, коли черговий учасник не може згадати назву міста на задану букву.
2
Трохи усложним правила. Тепер мало згадати назву міста на потрібну букву, потрібно ще й дати коротку інформацію про це місто або країні, де це місто розташоване. Це може бути географічне положення, клімат, місцеві традиції та визначні пам'ятки, населення, культура, віра, уряд, цікаві факти з історії та сучасного життя міста чи країни - будь-яка цікава і захоплююча інформація. Повторюватися не можна.
3
Щоб не вдарити в бруд обличчям, до гри доведеться підготуватися. Почитайте книги про міста і країнах світу. Краще, якщо це будуть не підручники, а науково-популярна література: такі книги читаються легше і саме на їх сторінках часто зібрані найцікавіші дані.
4
Підготувалися? Саме час приступити до гри. Ви самі здивуєтеся, наскільки захоплюючою і насиченою стала гра. В процесі у вас буде можливість блиснути своїми знаннями і дізнатися багато нового про міста і країнах світу від інших гравців. Майже напевно, до наступної гри ви захочете познайомитися ще більш ґрунтовно, щоб здивувати оточуючих і порадувати себе своїми знаннями. Дерзайте!