Як обчислити розмір ноги. Як перевести європейський розмір взуття на російську.

Сучасний вибір взуття дуже широкий, проте це ніяк не полегшує проблему підбору взуття по нозі: як раніше, так і зараз у кожної пари ніг свої вимоги, а купують взуття в більшості випадків готову. Залишається вивчити систему розмірів і вибрати той, який найбільшою мірою відповідає індивідуальним запитам.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка;
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
Визначте свій розмір: надіньте тонкі шкарпетки, встаньте на аркуш паперу, обведіть контур ступні і виміряйте відстань від кінця великого пальця до п'яти. Ведіть сантиметрову стрічку навскоси від великого пальця до центру п'яти (якщо розміри вийшли різні, виберіть більший). У російській системі розмірів довжина в міліметрах буде відповідати розміру, зазначеному на підошві або на внутрішній поверхні туфлі, збоку у п'яти.
2
Визначте повноту ноги: виміряйте її обхват по кісточках плесна, між самими виступаючими кісточками великого пальця і мізинця. Російська взуття випускається в дванадцяти розмірах повноти. Щоб визначити свою повноту, треба знати довжину стопи, охоплення найширшій частині в носінні і коефіцієнт. Використовуйте проведені вимірювання та формулу: 0,25 * (обхват стопи, мм) - 0,15 * (довжина стопи, мм) - коефіцієнт (16 для жіночого взуття, 17 - для чоловічої). Округліть отриманий результат до цілих значень (крок між повнотами в російській системі - 4 міліметри).
3
Виміряйте довжину стопи і визначте свій розмір в європейській (французькою) системі маркування розмірів взуття. Помножте отримане значення в міліметрах на 2/3 і відніміть 10. У європейській системі одиниця розміру взуття дорівнює 2/3 сантиметри, а десять міліметрів віднімаються, оскільки в цій системі за основу беруть не довжину стопи, а довжину устілки, в яку зазвичай входить також і декоративний припуск, рівний в середньому десяти міліметрів.
4
Врахуйте відповідність повноти ноги в російській і європейській системах (для жіночого взуття): російської повноті 1 відповідає повнота 6, повноті 2-3 - 7, повноті 3-4 - 8. Неточне відповідність виходить, тому що розрив між повнотою в європейській системі - 5 мм, а не 4 мм, як у російській. Для чоловічого взуття 1, 2 і 3 повнота за російським стандартом буде приблизно відповідати 7 і 8 повноті за європейським.