Як розвести марганцівку. медична марганцівка.

Перманганат калію, більш відомий як марганцівка, має широке застосування в різних сферах, як наприклад, в піротехніці або промисловості, але найбільш часто використовується в медичних цілях. Основне призначення марганцівки - антисептичний засіб для полоскання горла, промивання ран, обробки опіків.

Можна приготувати розчин марганцівки при деяких отруєннях - як блювотний засіб, для прийому всередину. При ураженні очі отруйним комахою, так само рекомендується розвести марганцівку, слабо концентрованим розчином. Зіткнення з органічними речовинами виділяє атомарний кисень. Оксид, що виробляється при відновленні препарату, утворює комплексні з'єднання з білками, за рахунок цього марганець має в'яжучу дію, у малих концентраціях і подразнюючу, припікальне у великих. Показання до застосування: оброблення опікових і виразкових поверхонь, інфікованих ран. У разі інфекційно - запальних захворювань слизової порожнини рота і ротоглотки - полоскання. Протипоказання до застосування - гіперчутливість. Також перманганат калію може викликати алергічні реакції, а при використанні концентрованих розчинів - опіки. Передозування перманганатом калію визначається різким болем в області рота, по ходу харчовика, в животі, блювотою, діареєю. 3 грами - це смертельна доза для дітей, для дорослих - 0.3-0.5 кг. Лікувати отруєння марганцем можна аскорбінової кислотою, ціанокобаламном. Як правильно зробити марганцівку:

  1. Налийте в миску води (Найкраще розвести марганцівку в теплій воді, так він розчиняється швидше).
  2. Киньте туди кілька крупинок марганцівки. Можна взяти їх кінчиком сірники (але не руками, залишаться трудноотмиваемие плями; також уникайте потрапляння на одяг).
  3. Розмішайте, як слід. Обов'язково простежте, щоб не залишилося нерозчинених крупинок марганцівки, вони можуть обпекти вас.
  4. Коли розчиняться всі крупинки, долийте води до потрібного вам обсягу.
  5. Якщо розчин вийшов занадто світлим, можете додати ще кілька крупинок.

Концентрацію розчину можна визначити на око:

  1. Зробити марганцівку слабкої концентрації (блідо-рожевий колір) для промивання очей.
  2. Середньої розоватому - для обробки ран, опіків або спринцювання .

Для урологічних цілей, можна використовувати таку ж концентрацію як і для спринцювання.