Як визначити катод у діода. Як дізнатися полярність світлодіода.

Включення діода в схему в неправильній полярності загрожує коротким замиканням або виходом з ладу інших компонентів. Особливо небезпечний при цьому розрив електролітичних конденсаторів. При будь-яких сумнівах перед впайкі діода необхідно уточнити розташування його висновків.
Інструкція
1
Найбільш простий випадок виникає, якщо на корпусі діода мається умовне позначення. Воно складається з рівностороннього трикутника і відрізка прямої лінії, в який цей трикутник впирається одним зі своїх кутів. На діода х, маркованих за новим стандартом, це позначення додатково як би перекреслено - суть від цього не змінюється. Подивіться, як саме орієнтоване позначення щодо висновків діода : тому з них, який розташований ближче до трикутника, відповідає анод, а тому, який розташований ближче до відрізка прямої - катод.
2
Якщо точно відомий тип діода , а під рукою є довідник або даташит, визначити полярність можна так. Подивіться, біля якого з висновків повинна бути розташована точка (або кілька точок) або окружність. Іноді за кількістю або кольором точок можна додатково визначити буквений індекс діода межах серії, а по ньому, в свою чергу - максимальне зворотне напруга.
3
Якщо на діод немає взагалі ніяких позначень і все, що вам про нього відомо - це прямий струм і зворотна напруга, визначте його полярність наступним чином. Візьміть омметр (або багатофункціональний прилад, що володіє такою функцією). Визначте полярність напруги на його щупах в режимі вимірювання опору, використовуючи як зразкового другий діод, цоколевка якого відома. Потім, підключаючи щупи до випробуваному диоду різними способами, визначте розташування його електродів по аналогії.
4
Дуже зручно використовувати для визначення цоколевки діодів використовувати спеціальний пробник. Візьміть дві пальчикові батарейки, світлодіод, резистор на 1 килоом і два щупа. Всі деталі з'єднайте послідовно, а полярність включення діода визначте експериментально, щоб при замиканні щупів він світився. Випробуваний діод підключіть до щупам спочатку в однієї полярності, потім в інший. Коли світлодіод світиться, висновок діода , звернений до мінуса джерела живлення, є катод вим.
Зверніть увагу
Не приєднуйте вимірювальні прилади до ланцюгів, що під напругою.
Будь діод змінює свою провідність в залежності від полярності прикладеної до нього напруги. Розташування ж електродів на його корпусі вказано не завжди. Якщо відповідне маркування відсутнє, визначити, який електрод підключений до якого висновку, можна і самостійно.
Інструкція
1
Першим ділом, визначте полярність напруги на щупах того вимірювального приладу, яким ви користуєтеся. Якщо він багатофункціональний, переведіть його в режим омметра. Візьміть будь-який діод, на корпусі якого позначено розташування електродів. На цьому позначенні «трикутник» відповідає аноду, а «полосочка» - катода. Спробуйте підключати щупи до діода в різних полярностях. Якщо він проводить струм, значить, щуп з позитивним потенціалом підключений до анода, а з негативним - до катода. Пам'ятайте, що полярність в режимі вимірювання опору на стрілочних приладах може відрізнятися від тієї, яка вказана для режимів вимірювання напруги та струму. А ось на цифрових приладах вона зазвичай однакова у всіх режимах, але здійснити перевірку все одно не завадить.
2
Якщо перевіряється вакуумний діод з прямим напруженням, насамперед, знайдіть у нього поєднання штирьків, між якими струм проходить незалежно від полярності підключення вимірювального приладу. Це - нитка розжарення, вона ж є і катодом. За довідником знайдіть номінальне напруга напруження діода. Подайте на нитку розжарення постійна напруга відповідної величини. Щуп приладу, на якому знаходиться негативний потенціал, підключіть до одного з штирьків нитки напруження, а позитивним щупом торкайтеся по черзі до решти висновків лампи. Виявивши штирок, при дотику щупа до якого відображається опір, меншу нескінченності, зробіть висновок, що це - анод. Потужні вакуумні діоди з прямим напруженням (кенотрони) можуть мати два анода.
3
У вакуумного діода з непрямим напруженням підігрівач ізольований від катода. Знайшовши його, подайте на нього змінну напругу, чинне значення якого дорівнює вказаному в довіднику. Потім серед решти висновків знайдіть два таких, між якими при певній полярності проходить струм. Той з них, до якого підключений щуп з позитивним потенціалом, є анодом, протилежний - катодом. Пам'ятайте, що багато вакуумні діоди з непрямим напруженням мають по два анода, а деякі - і два катода.
4
Напівпровідниковий діод має всього два висновки. Відповідно, прилад до нього можна підключити всього двома способами. Знайдіть таке положення елемента, при якому струм через нього проходить. Щуп з позитивним потенціалом при цьому виявиться підключеним до анода, а з негативним - до катода.