Як зробити штучний вогонь.

Імітатором полум'я або штучним вогнем називається освітлювальний прилад, який створює враження справжнього вогню, але безпечний в пожежному відношенні. Такі прилади знаходять застосування в театральних постановках, іграх і просто в якості декорацій.
Інструкція
1
Склейте з картону циліндр, діаметр якого легка перевищує зовнішній діаметр наявного у вас комп'ютерного вентилятора, а висота - приблизно в два рази більше діаметра. Він повинен бути наскрізним. Розташуйте його вертикально. Закріпіть вентилятор в нижній частині циліндра таким чином, щоб він видував повітря вгору.
2
У середній частині циліндра приклейте яскравий білий світлодіод, також спрямований вгору. З'єднайте світлодіод з 12-вольта джерелом живлення через резистор з таким розрахунком, щоб струм через нього був дорівнює номінальному, а вентилятор - безпосередньо. Як світлодіод, так і вентилятор підключайте з дотриманням полярності.
3
У верхній частині циліндра натягніть горизонтально кілька тонких дротів. До кожної з них прикріпіть з легкої стрічці, вирізаної з яскраво-червоною серветки. Розправте їх так, щоб вони були спрямовані вгору.
4
Забезпечите циліндр вантажем, щоб він не переміщувався по столу від вібрації вентилятора, і ніжками, щоб він був піднятий над столом і вентилятор міг забирати знизу повітря.
5
тьмяне освітлення у кімнаті і подайте на прилад харчування. Стрічечки, освітлені світлодіодом, почнуть колихатися в потоці повітря, створюючи враження полум'я.
6
При бажанні цей імітатор можна вдосконалити. Наприклад, встановити більш довгі стрічки, більш потужний вентилятор або джерело світла. Головне не забувати, що навіть штучний вогонь може становити небезпеку, якщо сконструйований неправильно. Зокрема, не застосовуйте вентилятори з металевими лопатями, який можуть поранити пальці, а також потужні лампи, особливо галогенні, оскільки вони здатні запалити стрічечки по-справжньому (незважаючи на те, що галогенні лампи застосовуються в деяких промислових імітаторах). У фантастичному спектаклі доречні різнокольорові штучні вогні з квітами, яких не буває у справжнього полум'я без застосування фарбувальних солей, наприклад, зеленими.