Як визначити надлишкову вагу.

Якщо ви хочете дізнатися, чи є у вас надмірна вага, скористайтеся одним з методів його обчислення. Але не забувайте, що без врахування ваших індивідуальних параметрів отримані значення будуть неточними.
Інструкція
1
Скористайтеся методом розрахунку маси тіла, взявши за контрольний параметр тільки ваш зріст в сантиметрах. Відніміть з цього значення 100, якщо ви чоловік, або 110 якщо ви жінка. Так ви отримаєте приблизний показник нормальної маси тіла при вашому зрості (плюс-мінус 5 кг). Є й інший спосіб розрахунку стандартного вагу а - методика Борнхардта. Помножте зростання в сантиметрах на об'єм грудей в сантиметрах і потім розділіть цей твір на 255. Вз вагу ьтесь і дізнайтеся, наскільки маса ваша тіла близька до норми.
2
Застосуйте методику розрахунку ІМТ (ідеальної маси тіла), прийнятої ВООЗ в якості основного. Спочатку вз вагу ьтесь і запишіть отримане значення. Зведіть в квадрат ваш зріст в метрах. Потім розділіть наявний вагу на результат зведення в ступінь. Якщо у вас вийшло від 25 (за деякими даними 23) до 30, то у вас є надлишкова маса тіла. А якщо це значення ще вище, то у вас вже може бути ожиріння.
3
Враховуйте та інші фізіологічні параметри. Дізнайтеся, який у вас тип статури: астенічний, нормостенический, гиперстенический. Визначте це по окружності зап'ястя. У астеников це значення менше 16 сантиметрів, у нормостеников - від 16 до 18,5 сантиметрів, а у гиперстеников - більше 19 сантиметрів. Так, астенік, що виглядає худим, може мати проблеми з надлишковою вагу ом, а гіперстенік, що здається повненьким, немає.
4
Скористайтеся ще одним простим способом. Затисніть між великим і вказівним пальцем шкіру з внутрішньої сторони живота або передпліччя. Виміряйте вийшла таким чином жирову складку. Нормою буде вважатися, якщо вийшло значення не перевищуватиме 5-7 сантиметрів на животі і 2-х сантиметрів на передпліччі. Не забудьте, що у жінок жирових клітин в два рази більше ніж у чоловіків (у нормі 24% проти 12%).