Як спіймати судака.

Судак відноситься до сімейства окуневих, є типовим хижаком російських водойм. Цінність цієї риби складається у смачному м'ясі. М'ясо судака щільне, не містить дрібних кісток і дуже смачне. За цей Іноді м'ясо судака називають річковий яловичиною. Судак воліє чисті великі річки та озера, так що якщо вам попався судак - значить вода в цьому місці чиста.
Вам знадобиться
  • Вудилище для лову на джиг
  • Приманки
  • Подсачек
  • Човен
Інструкція
1
Риболовля на будь-яку рибу починається з підбору снастей. Судака найкраще ловити на вудилища спінінгів для лову на джиг. Для початку можна взяти найпростіший спінінг з котушкою, оснастити його міцної волосінню і важким вантажем. В якості приманки використовуються твістери з джиг-головками. Найкраще взяти з собою багато приманок, твистеров і виброхвостов (штучних рибок). Не можна забувати, що судак - хижак з гострими зубами, тому якщо попадеться зграя голодних риб, в арсеналі приманок будуть великі втрати.
2
Якщо ж планується ловля на живі приманки, можна використовувати живця (дрібного малька) або смужки риб'ячого м'яса. Також потрібно запасти їх в достатній кількості, або підстрахуватися кількома твістерамі.
3
Потім можна приступати безпосередньо до лову. Спінінг з важкої джиг-головкою і приманкою закидається в воду в передбачуване місце стоянки судачьей зграї. Потрібно чекати, поки приманка досягне дна і потім поступово починаємо підтягувати волосінь. Краще не поспішати, а поступово, з паузами. Найчастіше клювання відбувається в момент паузи. Покльовка судака дуже виразна, удар в руку відчутний.
4
Після клювання потрібно чітко підсікти, а потім плавно, але впевнено виводити рибу. Судак зазвичай на самому початку не надто пручається, але коли риба підводиться до поверхні води, можуть бути несподівані стрибки і різке опір, тому при діставання краще використовувати підсак.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Bh9JRa4qVTQ
Корисна порада
Судак часто полює із засідок, тому приманку не варто вести надто швидко.