Як навчити школяра особистої безпеки.

Навіть самі турботливі батьки, бабусі і дідусі не в змозі забезпечити безпеку дітей, постійно перебуваючи поруч з ними. Тому дуже важливо навчити школярів її азам, щоб у разі виникнення надзвичайної ситуації вони міг постояти за себе.
Інструкція
1
Поясніть школяру, що вимоги чітко озвучувати маршрут свого руху і повідомляти місце прогулянки і час приходу додому викликані не бажанням обмежити його свободу, а побоюванням за його безпеку. Знаючи номера телефонів батьків, дитина зможе подзвонити їм у будь-якій ситуації. Можна запрограмувати номери телефонів на конкретну цифру клавіатури, що полегшить виклик в критичних випадках.
2
Навчіть дитину не демонструвати мобільний телефон на вулиці, не слухати по нього музику. Подібні дії можуть спровокувати на насильство його ж ровесників, незалежно від того, наскільки дорога модель апарату.
3
Розкажіть, що не можна спілкуватися з незнайомими людьми і приймати їх пропозиції та подарунки, якими б принадними вони не були. Також потрібно реагувати і на прохання про допомогу. Якщо вони здаються реальними, потрібно звернутися за допомогою до інших дорослим. Правила безпеки для школяра повинні пояснюватися просто і доступно.
4
Привчіть дитину не заходити в ліфт і в під'їзд з незнайомцями. Буде безпечніше, якщо він почекає кого-небудь з мешканців під'їзду.
5
Поясніть дитині, що коли хтось намагається взяти його за руку і силою відвести куди-небудь, потрібно відразу кричати. Найкраще допомагає крик про пожежу. Якщо ж стороння людина намагається викликати на розмову і отримати інформацію про його місце проживання, батьках, то краще всього відразу піти.
6
З раннього віку пояснюйте дитині правила дорожнього руху і закріплюйте отримані навички на практиці. В цьому випадку до школи він вже буде вміти переходити дорогу самостійно.
Корисна порада
Навіть в тому випадку, коли дитина буде знати про загрози навколишнього його світу, найкраще максимальну кількість часу проводити разом з ним, намагаючись проводити і зустріти зі школи. Тільки так можна бути впевненим у тому, що безпека школяра забезпечена в найбільшій мірі.
Коли дитина підростає, батьки стикаються з тим, що він вже хоче ходити вулицями один, без супроводу мами і тата. Оскільки це пов'язано з безліччю небезпек, вони нерідко відчувають занепокоєння. Найкраще привчати школяра до дотримання правил безпеки з дитинства і поступово готувати його до самостійного прийняття правильних рішень.
Інструкція
1
Далеко не кожні батьки мають можливість супроводжувати дитину в школу або гурток. А найняти для цієї мети няню не кожному по кишені. Якщо ваш малюк вчиться в початковому класі, підшукайте школу неподалік від будинку, щоб він міг дійти до неї самостійно. Після 4 класу можна змінити її на більш відповідну або престижну. До цього часу школяр вже навчиться правилам поведінки на вулиці і в громадському транспорті, тому він зможе їздити туди сам.
2
Навчіть школяра правильно переходити дорогу. Пояснюючи йому правила дорожнього руху для пішоходів, підкріплюйте свої слова особистим прикладом. Коли переходите з дитиною вулицю після включення зеленого сигналу світлофора і в належних місцях, пояснюйте дитині послідовність дій.
3
розкажіть своєму чаду, що не слід заходити в під'їзд або в ліфт з незнайомим йому чоловіком. Нехай у школяра буде мобільний телефон, щоб він міг подзвонити вам у разі потреби.
4
Привчіть школяра до відповідальності. Якщо дитина пішла гуляти на вулицю з друзями у дворі, він повинен повернутися додому вчасно. А якщо захоче піти на іншу дитячу площадку або зайти в гості до друга, повинен запитати на це вашого дозволу.
5
Досить часто діти стають жертвами злодіїв мобільних телефонів. Звичайно, школяру апарат потрібен, щоб батьки могли з ним зв'язатися. Але не варто купувати дітям дорогих моделей. Краще придбати бюджетний телефон в межах 2 тис. Руб. Поясніть дитині, що не слід діставати мобільний на вулиці і демонструвати його перехожим. Частіше розмовляйте з школярем на тему особистої безпеки. Перевіряйте його знання, ставлячи питання, як правильно чинити в тій чи іншій ситуації.