Як обрізати цветонос у орхідеї. орхідея Як обрізати цветонос.

Орхідеї прикрасять собою будь-яке приміщення, зберігаючи цвітіння протягом декількох місяців. Після того як цветонос скидає бутони, у володарів тропічної рослини виникає питання про те, як обрізати орхідею.
Вам знадобиться
  • - ножиці.
Інструкція
1
Коли рослина перестало цвісти, переконайтеся, що на квітконосі відсутні набряклі бруньки, з яких можуть з'явитися нові бутони. Вони можуть перебувати не тільки на кінчику квітконосу, але і поряд з уже відцвілими бутонами. Також зверніть увагу на сам кінчик, у зростаючого він зелений і в обрізанні не потребує навіть у тому випадку, коли орхідея вже відцвіла.
2
Якщо стрілка починає в'янути, можна приступати до обрізання. Зволікання тягне до того, що рослина змушене витрачати сили на підтримку відцвілої квітконосу. Для цього візьміть ножиці або гострий ніж і акуратним рухом зріжте верхню частину втечі, залишивши цілим його нижню частину з двома нирками зростання. Зазвичай, перша з них знаходиться майже біля самого ґрунту, а друга на висоті в 4-7 см від першої. Збереження даних так званих «сплячих бруньок», прихованих в лусочках стовбура, може сприяти появі нових бічних пагонів.
3
Іноді квітуча стрілка може поділятися на кілька пагонів, тоді має сенс обрізати тільки ту частину, яка почала в'янути. На другий можуть з'явитися бутони.
4
Це не єдиний спосіб обрізки. Для того щоб зберегти сили рослини, можна зрізати цветонос біля самої основи. Додаткової обробки місце обрізки не вимагає.
Зверніть увагу
З приводу того, обрізати цветонос орхідеї чи ні, ходить багато суперечок. Для того щоб рослина зміцніло і знайшло сили на вигонку нового квітконоса, бажано позбавити її від старого. У той же час обрізка стрілки може спричинити тривалий період спокою. В одному можна не сумніватися: якщо з приводу необхідності обрізки присутні сумніви, то з нею можна не поспішати, іноді квітка дає повторні бутони на цьому ж цветоносе.
Корисна порада
Обрізка орхідеї не гарантує прискорення її повторного цвітіння, тому не варто покладати на дану процедуру занадто великих надій.