Як визначити викривлення перегородки носа.

За даними статистики, у кожного другого дорослого людини носова перегородка викривлена. Ступінь викривлення може варіювати від незначних деформацій до повного перекриття одного з носових ходів. Про викривленні перегородки носа можна судити за суб'єктивними відчуттями і об'єктивним ознаками.
Вам знадобиться
  • - дзеркало
Інструкція
1
Викривлення найчастіше розвивається у людей, які отримали травми носа, причому як в ранньому дитинстві, так і в зрілому віці. Кістки носа можуть бути травмовані і під час пологів, що зовні буде непомітно, а проявиться лише порушенням носового дихання згодом. Перенесений в дитинстві рахіт також сприяє порушенню процесу формування кісток лицевого черепа. Має значення спадкова схильність до захворювання, т.к. трапляються сімейні випадки вродженого викривлення перегородки носа.
2
Основним симптомом хвороби є утруднення дихання через одну або обидві ніздрі. У разі сильного викривлення дихання однією половиною носа може повністю відсутні. При цьому відтік секрету слизової носа та придаткових пазух порушується, що призводить до частих ринітів і синуситу.
3
При викривленні перегородки носа погіршується нюх. Це пов'язано з тим, що деформована кістка і хрящ перешкоджають надходженню повітря в верхню носову раковину, де знаходиться нюхова зона.
4
Викривлення може проявитися гугнявий, т.к. резонаторная функція порожнини носа при цьому втрачається. Крім того, людина з викривленою перегородкою носа шумно дихає, що особливо чутно при диханні у сні.
5
Деформацію кісткової і хрящової частин перегородки травматичного походження можна побачити при порівнянні симетричності правої і лівої половин особи. Викривлення нижньої частини хряща можна помітити при погляді на носову порожнину знизу вгору.
6
Найкраще наявність захворювання визначить ЛОР-лікар при об'єктивному огляді. Носові дзеркала, які використовуються при риноскопії, дозволяють оглянути більшу частину перегородки . Для діагностики невеликих викривлень, а також деформацій у важкодоступних місцях використовується ендоскоп.
7
Патологію можна побачити на рентгенографії черепа в прямій і бічній проекціях, а також на комп'ютерних томограмах кісток лицьового скелета.