Як монтувати пластикові труби.

Гаряче і холодне водопостачання в квартирі або приватному будинку є невід'ємною частиною побуту. При заміні застарілих сталевих труб пластиковими, поліпшується не тільки якість поступаемой води, а й збільшується термін експлуатації трубопроводів до 100 років. Для цього використовують спеціальне зварювальне обладнання для пайки, яке нескладне в експлуатації.
Вам знадобиться
 • - крани;
 • - фітинги;
 • - електричний зварювальний апарат для поліфузной зварювання з насадками для труб та фітингів;
 • - подовжувач електричний;
 • - ножиці для обрізки труби;
 • - гострий ніж;
 • - перманентний маркер (можна використовувати і м'який олівець);
 • - рулетка;
 • - металева лінійка;
 • - знежирюючий засіб.
 • - контактний термометр.
Інструкція
1
Огляньте уважно перед початком монтажу трубопроводів всі підготовлені пластикові труби , фітинги та крани. Перевірте їх справність і працездатність, а деталі, що мають металеві різьблення, перевірте, Навернувши на них відповідні частини. Поверхні фітингів і труби , дотичні з насадками зварювального апарату, знежирте.
2
Увімкніть зварювальний апарат, попередньо встановивши регулятор температури нагріву насадок на значення 250-270 градусів і надійно закріпивши їх на апараті. Готовність апарату до виробництва зварювання можна визначити по відсутності світіння контрольної лампочки або за допомогою контактного термометра, який повинен показувати температуру 260 градусів.
3
Враховуйте при розмітці необхідної довжини труби з'єднання її з фітінгом, яке визначається глибиною його муфти. Після розмітки трубу відріжте спеціальними ножицями, при цьому поверхня відрізу вийде строго перпендикулярно осі труби . Якщо скористаєтеся ножівкою по металу, то вийшов заусенец зніміть гострим ножем. Для того щоб виключити поворот фитинга щодо поздовжньої осі труби , їх взаємне положення позначте тонким маркером.
4
Почніть нагрівання зварюваних деталей з фітинга, надівши його на нагрівальну насадку, оскільки стінки його мають велику товщину і нагріваються дещо довше. Потім у відповідну насадку вставте кінець труби . Протягом нагрівання пластикових деталей їх не слід повертати навколо осі, оскільки це може привести до небажаного стисненню матеріалу і погіршення якості зварного шва.
5
Зніміть пластикові деталі з насадок після того, як вони прогріються до необхідної температури. Впевненим плавним рухом без осьового повороту з'єднайте їх між собою і зафіксуйте в такому положенні протягом на 20 - 30 секунд. Через 60 хвилин після того, як був проведений останній зварювальний шов, в труби можна пускати воду.
Зверніть увагу
Насадки зварювального апарату, внутрішні поверхні фітингів і ті частини труби, які вставляються в зварювальну насадку, не повинні мати деформацій і забруднень.