Як намалювати оптичну ілюзію. Як намалювати ілюзію на папері.

Оптична ілюзія - це обман зору яких-небудь зображенням. Створення оптичних ілюзій стає останнім часом досить захоплюючим заняттям. Ви самі зможете намалювати просту ілюзію - два однакових особи в профіль створюють в центрі листа малюнок вази.
Вам знадобиться
  • Аркуш паперу, простий олівець, ластик, лінійка, фарби.
Інструкція
1
Приготуйте матеріали, потрібні для роботи. За допомогою лінійки розділіть аркуш паперу, розташований горизонтально, рівно навпіл. Проведіть олівцем тонку вертикальну лінію по середині аркуша. Не натискайте сильно на олівець, так як в кінці малювання цю лінію ви зітрете ластиком.
2
З лівого боку намалюйте профіль людини. Починайте малювати легкими штрихами з чола, поступово спускаючись нижче. Для зручності малювання ви можете намітити будь-які риси обличчя. Тільки в кінці роботи вам доведеться їх стерти. Профіль може і не передавати риси реальної людини. Ви можете зробити профіль казкового персонажа (наприклад, Баби Яги, з її великим носом і випирає підборіддям). Можете намалювати злегка спрощений профіль - стилізований. Для цього не робіть акценту на точності передачі частин обличчя.
3
Після того як створений профіль з одного боку - намалюйте дзеркально точно такий же на протилежній стороні аркуша. У цьому вам допоможе серединна вертикальна лінія. Відзначайте олівцем або лінійкою відстань від точок першого профілю до серединної лінії і відкладайте їх на протилежній стороні. Потім за цими точкам, весь час звіряючись з першим профілем, побудуйте другий профіль.
4
Можливий і інший варіант побудови другого профілю. Для цього складіть аркуш паперу навпіл там, де проходить серединна вертикальна лінія. Складіть лист малюнком назовні. Далі прикладіть складений аркуш до скла вікна і обведіть олівцем відбитий перший профіль на другий половині аркуша. Потім розігніть листок і зробіть лінії точніше, вималювати їх яскравішими. Ластиком видаліть вертикальну лінію і будь-які огріхи малюнка.
5
Оптична ілюзія практично готова. Для її завершення заштрихуйте олівцем або зафарбуйте темною фарбою (краще гуашшю, хоча підійде і акварель) два намальованих профілю. І якщо придивитися, ви зможете побачити на одному малюнку одразу два зображення. Це і два портрети в профіль і ваза химерної форми.