Як дізнатися тип файлової системи.

Від файлової системи жорсткого диска залежать багато параметрів роботи комп'ютера. Наприклад, якщо ви збираєтеся завантажувати з інтернету ємнісні файли (більше чотирьох гігабайт), то ваш вінчестер повинен працювати під управлінням NTFS. Також від типу файлової системи залежить швидкість запису файлів на жорсткий диск і швидкість копіювання інформації з розділу на розділ.
Вам знадобиться
  • - програма PartitionMagic;
  • - програма TuneUp Utilities 2011.
Інструкція
1
За допомогою цього способу можна дізнатися тип файлової системи незалежно від вашої версії Windows. Відкрийте "Мій комп'ютер». Натисніть по розділу жорсткого диска правою кнопкою мишки. З'явиться контекстне меню. У цьому меню виберіть «Властивості». Далі шукайте рядок «Файлова система». Поруч буде написаний тип файлової системи цього розділу жорсткого диска.
2
Також дізнатися тип файлової системи можна за допомогою програми PartitionMagic. Ця програма підійде як для власників операційних систем сімейства Windows, так і для тих користувачів, у яких встановлена операційна система Linux. Знайдіть її в інтернеті, скачайте і встановіть на жорсткий диск свого комп'ютера.
3
Запустіть PartitionMagic. Почекайте трохи до завершення процесу сканування комп'ютера. У головному вікні програми ви побачите список всіх розділів вашого жорсткого диска. Зайшовши в «Властивості» розділу, ви можете переглянути і файлову систему.
4
Також для перегляду інформації ви можете скористатися програмою моніторингу та налаштування комп'ютера TuneUp Utilities 2011. Її можна легко знайти в інтернеті. Хоча програма і є комерційною, але є тривіальний термін її використання. Скачайте та встановіть програму на свій комп'ютер.
5
Запустіть TuneUp Utilities. Почекайте деякий час. Коли програма запускається вперше, вона починає сканувати ваш комп'ютер. Після сканування вам буде запропоновано виправити помилки і оптимізувати систему. Якщо є час, можете погодитися. Або скасуйте цю процедуру.
6
Після цього ви опинитеся в головному меню програми. Виберіть розділ "Виправлення проблем», потім у наступному вікні - «Показати системну інформацію». Через кілька секунд з'явиться вікно «Системний інформатор». У цьому вікні виберіть розділ «Диски». У ньому ви зможете знайти інформацію про файлову систему.