Як виховати акуратність.

Акуратність є одним з основних якостей вихованого людини. Сензетивні періодом для виховання акуратності є дошкільний вік, коли закладаються основні риси характеру дитини. Основним прийомом виховання акуратності є особистий приклад батьків.
Інструкція
1
Почніть прищеплювати дитині акуратність тоді, коли він зможе складати свої іграшки. Поясніть дитині, що у кожної речі в будинку є своє місце. Почніть з особистих речей дитини. Так він швидше зрозуміє необхідність того, що їх потрібно прибирати.
2
У процесі виховання акуратності застосуєте ігровий прийом. Для цього використовуйте улюблену ляльку дитини або м'яку іграшку. Нехай вона «покаже» на своєму прикладі, як вона «справляється» з прибиранням. Лялька сприймається дитиною як одноліток і друг, тому ефект від такого показу буде позитивний. Як варіант, попросіть дитину показати ляльці або іграшці, як потрібно прибирати свої речі. Почуття відповідальності, проявлену дитиною при цьому, також сприятиме вихованню акуратності.
3
Обов'язково мотивуйте дитину на вчинки. Говоріть йому, що ви впевнені в ньому, його здатності до прояву акуратності. Побачивши, що дитина склав свої речі, прибрав за собою іграшки, неодмінно похваліть його. Своєчасна похвала додасть дитині впевненість у своїх силах, спонукає його вчинити хороший вчинок ще раз. В якості мотивації використовуйте прохання допомогти комусь із членів родини.
4
Визначте для дитини перелік щоденних обов'язків, відповідних з його силами. Регулярне виконання нескладних доручень по будинку привчить дитину до необхідності акуратного виконання справ. Крім того, обов'язково контролюйте процес. З часом дитина звикне до того, як потрібно виконувати доручення та контроль заміниться самоконтролем.
5
Виробіть єдині вимоги до дитини. Неприпустимо, щоб у родині існували яскраво виражені розбіжності з приводу виховання дитини. При цьому вимоги не повинні бути періодичними, інакше вони будуть розцінюватися дитиною як необов'язковими.
6
Застосуйте особистий приклад у прояві акуратності. У такому випадку дитина сприйматиме це як норму і поступово сам стане акуратним.