Як лікувати контузію.

Контузія - це поразка всього організму або його частини в результаті різкого впливу механічних факторів (ударної хвилі, великої кількості піску і т.д.). Лікування гострого періоду контузії виробляється в умовах медичних установ. Потім пацієнт виписується додому для подальшої реабілітації, але наслідки перенесеної травми відчуваються їм ще довгий час.
Вам знадобиться
  • - анальгетики;
  • - діуретики;
  • - ноотропи;
  • - бета-блокатори або транквілізатори;
  • - седативні засоби ;
  • - протисудомні препарати.
Інструкція
1
Головний біль лікується будь-якими анальгетическими препаратами. Часто вона виникає в результаті підвищеного внутрішньочерепного тиску, обумовленого порушенням відтоку спинномозкової рідини з порожнини черепа в хребетний канал. Такий біль носить ниючий характер, з'являється в нічний час або після пробудження, посилюється при кашлі, нахилах голови, рухах очними яблуками. Найбільш ефективними препаратами в лікуванні такого виду болю є діуретики. Їх приймають курсами.
2
Розлади пам'яті та уваги зменшуються під дією натрапив. Речовини, що входять до їх складу, покращують роботу нейронів, підвищують їх стійкість до нестачі кисню і глюкози. Існують ноотропи, що володіють стимулюючою дією на нервову систему, наприклад, «Пірацетам» і «Фенотропіл». Вони зменшують сонливість, млявість і втому. Будь-які ноотропи приймають курсами по 1-2 місяці.
3
Вегетативні розлади, що проявляються періодичними «приливами» до голови, пітливістю, серцебиттям і відчуттям нестачі повітря, зменшуються під дією бета-блокаторів і протівотревожних препаратів.
4
Періодичні напади дратівливості, сльозливості, а також різкі перепади настрою стають менш вираженими під дією седативних препаратів. Їх з успіхом можуть замінити заспокійливі збори, наприклад, з пустирника, валеріани, м'яти, лаванди і хмелю. Крім лікарських трав і таблеток позитивний ефект може надати психотерапія.
5
Епілептичні припадки, які можуть виникнути після важкого ураження головного мозку, усуваються за допомогою антиконвульсантів. Крім того, для зменшення судомної активності головного мозку лікарі рекомендують утримуватися від куріння, алкоголю і значних фізичних навантажень.
Зверніть увагу
Людям, які перенесли контузію, не варто довго перебувати на спеці, в задушливих і шумних приміщеннях, т.к. це може погіршити їхнє самопочуття.