Як розібратися в хутрі.

При виборі шуби, хутряного пальта або куртки виникає питання про якість хутряного вироби. Кожен тип хутра має свої недоліки і переваги, в яких слід обов'язково розібратися перед настільки серйозною покупкою.
Вам знадобиться
  • - хутряні вироби.
Інструкція
1
подумайте, з якого хутра ви б хотіли придбати шубу, пальто або куртку. Цінність хутра визначається за такими параметрами, як: густота волосяного покриву, його висота, блиск, м'якість. Найцінніші хутра - це соболь і норка. Якість норки істотно відрізняється в залежності від забарвлення, густоти і способу пошиття.
2
Найбільш дешева норка - горіхова, світло-коричнева і коричнева. За нею йдуть руді, світло-бурштинові і золотисто-медові тони. Наступної цінову категорію входять чорна, сіра, бежева і блакитна норка. Найбільш дорога - «чорний діамант» - чорний хутро з фіолетовим або синім відливом.
3
Дешеві види норки дуже часто видають за дорогі - їх просто фарбують, причому настільки майстерно, що деколи не відрізниш. Розведіть пальцями підшерсток (він повинен бути чорним) і перевірте колір шкіри. Якщо шкурка не бралася під забарвленні, то вона повинна бути білою.
4
Зверніть увагу на термін служби виробу. Він безпосередньо залежить від зносостійкості кожного виду хутра. Найбільш довговічним є хутро видри - така шубка прослужить не менше двадцяти сезонів, з річкового бобра - не менше вісімнадцяти, морського котика - 16-17, норки - 9-10, блакитного песця, куниці і каракуля - 7-8, нутрії та лисиці - 4-5, кролика-2 сезони. Враховуйте той факт, що ноский хутро не лисіє, що не витирається, не вицвітає, йому не страшний ні сніг, ні дощ.
5
Визначте ступінь теплостійкості. Найтеплішим є хутро песця, далі йде олень, єнотовидний собака, лисиця, заєць, вовк, куниця, соболь, колонок, норка, каракуль. Гірше зігріває хутро кролика, бабака, стриженого козла, горностая. Для того, щоб переконатися у фабричному походження хутряного вироби, понюхайте його. «Самовиделка» має неприємний, різкий запах.
6
Зімніть рукав або якусь іншу частину шуби (куртки, пальто). Відпустіть: випробуваний шматочок речі повинен миттєво прийняти початкову форму. Пам'ятайте про те, що волосся має бути блискучим і розсипчастим, а шкіра - м'якою і еластичною.
7
Перевірте хутро на міцність - схопите кілька волосин пальцями, підніміть пальто або шубу, трохи покачайте. Волоски не повинні вириватися. Обмацайте хутряний виріб: часто хутро бабака або кролика намагаються продати під виглядом норки. Справжню норкову річ відрізняє більш жорсткий хутро і волоски однакової довжини. У кролика хутро м'який, у бабака різні за довжиною ворсинки. В магазинах можна зустріти хутряну шубу (куртку) зі стриженої нутрії та кролика під виглядом хутра бобра. Перевірте виріб на дотик - справжнє хутро бобра має довший остевой волосся і більш густий під пух.
Зверніть увагу
Часто під виглядом вироби з цінного хутра сріблястою лисиці продають речі з лисца (суміш песця і сріблястою лисиці). Відрізнити просто: у сріблястій лисиці волосся триколірний: білий, сірий і чорний на кінцях, а у лисца сіро-білий.