Як робити масаж при кольках.

Основна причина болю в животі у малюка - функціональні розлади шлунково-кишкового тракту. Самі коліки являють собою больовий синдром, який супроводжує ці розлади у немовлят. Кольки з'являються зазвичай до кінця другого тижня життя дитини і тривають близько двох-трьох місяців. Одним з найбільш дієвих способів боротьби з ними є масаж.
Інструкція
1
Домогтися необхідного ефекту за допомогою масаж а можна тільки у випадку, якщо сеанси регулярні і проводяться не менше трьох разів на день. Дитина під час масаж а повинен бути бадьорим і не відчувати болю. У багатьох малюків кольки починаються в певний час доби, тому доцільно провести всі необхідні вправи хоча б за годину до цього моменту.
2
Виконуйте масаж теплими руками, для кращого ковзання нанесіть на них трохи дитячого масла або крему, який зазвичай використовуєте. Починайте масаж ниє руху у напрямку від ребер до низу живота немовляти. Повторіть процедуру 6 - 10 разів, чергуючи руки. Після цього обхопіть ноги малюка правою рукою і тримайте їх піднятими. Лівою рукою помасажуйте живіт за годинниковою стрілкою. Потім акуратно притисніть зігнуті ноги дитини до живота і трохи потримайте їх у такому положенні. Якщо малюк не вередує, повторіть вправу 4 - 5 разів.
3
Також допомагає впоратися з коліками наступний спосіб. Покладіть малюка на спину і візьміть його ногу в одну руку, зігнувши її в коліні. Другою рукою візьміть протилежну руку і зігніть її у лікті. Потім тягніть ногу, зігнуту в коліні, до ліктя протилежної руки. Проробіть вправу п'ять разів і повторіть те ж саме, але з іншою парою кінцівок дитини. Цей прийом дозволить кишечнику швидко і безболісно звільнитися від скупчилися газів.
4
Існує ще один метод позбавлення немовля від кишкових кольок. Голову малюка покладіть до себе на долоню однієї руки, а тіло (животом вниз) - на внутрішню частину іншої руки (від ліктя до долоні). Руки і ноги дитини повиснуть по обидві сторони вашої руки. Акуратно і неквапливо похитуйте малюка, полегшуючи відходження газів з його кишечника. Крім цього, значно зменшити страждання крихти допоможе тепла пелюшка або ковдру, які кладуть йому на живіт.