Як позбутися від квіткової мухи. Як позбутися від мошок в квіткових горщиках.

Напевно багато любителі-квітникарі помічали в горщиках з кімнатною рослиною невеликих мух, які мають своєрідну назву «сциарід» або «грибні комарики». Вони використовують земляну суміш для відкладання личинок, які несуть згодом непоправної шкоди рослинам, знищуючи їх коріння. Так як же впоратися з мухами в квіткових горщиках?
Вам знадобиться
 • - перманганат калію;
 • - господарське мило;
 • - мілкий від тарганів;
 • - сірники;
 • - пісок або зола;
 • - хімічний препарат від мошок.
Інструкція
1
Як відомо, головна і сама основна причина появи мошок в кімнатних рослинах - надлишок вологості ґрунту. Щоб справитися з цією недугою, зніміть верхній шар субстрату, намагайтеся при цьому не пошкодити коріння квітки і засипте свіжу. Потім полийте землю слабким розчином перманганату калію. Завжди зливайте надлишки води з піддону.
2
Розчиніть двадцять грам натертого господарського мила в одному літрі води. Залийте розчин в ємність з розпилювачем і обприскуйте кімнатні рослини і грунт, уражені мошкарою, один раз на тиждень. Регулярно провітрюйте кімнату, можна також намалювати на внутрішній частині квіткового горщика дрібному від тарганів, він допоможе впоратися з набридливої мошкою.
3
Найбільш дієвий, безпечний і одночасно економний спосіб захисту квітів від мошкари - використання сірки. Щоб обробити один кімнатний горщик з рослиною, вам буде потрібно всього чотири сірники. Слід тільки увіткнути їх головками вниз в грунт і злегка зволожити. Міняйте сірники через кожні два дні.
4
Акуратно витягніть рослина з горщика і очистіть від землі. Обробіть горщик окропом або мильною водою, обполосніть міцним розчином марганцівки. Ретельно промийте коріння і посадіть квітка в нову грунтову суміш з дренажними отворами і хорошим шаром керамзиту. Верхній шар землі засипте шаром прожареного піску або золою, вони створять дренажний ефект і не дадуть грунті набирати вологу, це завадить подальшому розвитку мошок і їх личинок.
5
Придбайте в квітковому магазині спеціальний препарат, який допоможе позбавитися від мух в квітковому горщику («Актару» або «Грім-2»). Розводите даний хімічний препарат згідно зазначеної інструкції. Виробляєте полив цим засобом лише в тому випадку, якщо личинки мошкари знаходяться в грунті.
Надмірна вологість ґрунту є однією із самих основних причин появи квіткових мушок . Також вони можуть виникнути внаслідок зараженого грунту личинками цих комах. Квіткові мушки досить активно розмножуються, а їх личинки розвиваються у верхньому шарі грунту. Так як же позбутися від цих шкідливих комах, які несуть непоправну шкоду коріння рослин?
Вам знадобиться
 • - хімічні препарати для боротьби з мушками;
 • - марганцівка;
 • - пісок або зола;
 • - новий грунт;
 • - сірники
Інструкція
1
Насамперед необхідно відокремити здорові кімнатні рослини від заражених мушками, інакше ваші старання не принесуть бажаного результату. Це допоможе вам попередити інфікування здорових квітів личинками комах. Слідкуйте за вологістю ґрунту, так як закисание грунту може привести до розвитку квіткових мушок .
2
Змішайте невелику кількість перманганату калію з водою так, щоб вийшов трохи рожевий розчин. Полийте їм інфіковану грунт. Не потрібно робити міцний розчин, інакше є можливість спалити рослина. Після цього постарайтеся обмежити на деякий час рослина в поливі, так як мушки воліють вологе середовище. Підсохлий ґрунт буде незвичною і вже непривабливою для проживання цих паразитів.
3
Для вирішення проблеми квіткових мушок існує чимало способів боротьби з ними. Одним з найдієвіших і водночас економних способів захисту квітів від мушок є сірка. Для обробки одного горщика з квіткою вам буде потрібно всього чотири сірники, які потрібно увіткнути головками вниз в грунт і злегка полити верхній шар землі.
4
Акуратно зніміть верхній шар землі в горщику, і замініть на новий, при цьому постарайтеся не пошкодити коріння квітки. Для підсушування землі підсипте шар попелу або прожареного піску, вони не дадуть грунті набирати в себе вологу, забезпечивши дренажний ефект. Якщо мушок і личинок дуже багато, тоді доведеться повністю поміняти грунт. Для цього обережно витягніть рослина з горщика і ретельно промийте коріння під проточною водою, посадите в нову, прокаленную землю.
5
У квітковому магазині можна придбати спеціальні препарати для боротьби з шкідниками, в тому числі і з квітковими мушками: «Актара», «Грім-2» або «Базудин». Вони призначені для боротьби з личинками, які у грунті, але не для профілактики.