Як полагодити диван-книжку. диван-книжка своїми руками.

Диван-книжка - це конструкція з двох однакових основ, з'єднаних між собою спеціальним механізмом, завдяки якому при невеликому зусиллі диван перетворюється в повноцінне ліжко. Ця конструкція дуже зручна в експлуатації і не втрачає своєї популярності вже багато років. Якщо ваш старий диван-книжка зносився - не поспішайте його викидати. Цілком можливо полагодити його своїми руками.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ;
  • - плоскогубці;
  • - шліцьова викрутка;
  • - запасні пружини;
  • - поролон;
  • - тканина;
  • - будівельний степлер зі скобами;
  • - ніж
Інструкція
1
Відкрутіть гайки, що фіксують боковини дивана, використовуючи гайковий ключ відповідного розміру.
2
Зніміть боковини. Відверніть болти або шурупи, що фіксують механізми дивана-книжки на піддоні. Зніміть і переверніть сидіння і спинку - швидше за все, вам для цього знадобиться помічник.
3
Від'єднайте спинку від сидіння, відкрутивши болти. Уважно огляньте механізми - якщо вони сильно зношені, то необхідно буде придбати і встановити нові.
4
Зніміть старий чохол із спинки дивана. Як правило, він кріпиться за допомогою скоб. Видалити скоби можна використовуючи шлицевую викрутку і плоскогубці. Дістаньте ватний матрац або пінополіуретан, розташовані під чохлом.
5
Витягніть цвяхи, якими кріпиться пружинний блок до каркаса дивана. Вийміть і уважно огляньте блок.
6
Демонтуйте зламані пружини, викрутивши їх знизу і зверху за допомогою плоскогубців. Замініть їх. Для заміни можна використовувати пружини зі старого непотрібного матраца або дивана. Просевшие пружини рекомендується розтягнути руками, не виймаючи з блоку.
7
Встановіть «оновлений» пружинний блок на місце і зафіксуйте на карася за допомогою цвяхів.
8
Проведіть аналогічний ремонт сидіння дивана. Як правило, сидіння зношується набагато більше. Для того щоб збільшити довговічність і пружність дивана, рекомендується використовувати поролон. Наріжте його на шматки і щільно набийте ними пружинний блок. Застеліть пружини щільним матеріалом і закріпіть на каркасі за допомогою цвяхів.
9
Візьміть меблевий поролон і відріжте два шматки, відповідні за розмірами спинці і сидінню вашого дивана. Прикладіть довгий край матеріалу до стику бруса і пружинного блоку на внутрішньому краї каркаса спинки. Переконайтеся в тому, що поролон розташований симетрично щодо каркаса. Закріпіть матеріал за допомогою будівельного степлера, «пристрілюючи» його до нижнього ребру бруса. Відріжте надлишки поролону ножем.
10
Проведіть аналогічну процедуру з сидінням дивана-книжки.
11
При бажанні, обейте спинку і сидіння дивана ватином. Встановіть чохол. Якщо старий чохол занадто зношений, можна виготовити новий.
12
Встановіть механізми - будьте уважні, не переплутайте лівий і правий. Закріпіть їх на піддоні і встановіть боковіни.Ваш диван-книжка відремонтований.