Як зав'язувати вузли "вісімка". Як правильно зав'язати карабін.

Вузол «вісімка» використовують рибалки і моряки. Його просто зав'язувати, а крім того - це стопорящій вузол. З його допомогою можна утолстіть мотузку. Також «вісімку» використовують альпіністи та скелелази.
Вам знадобиться
  • Мотузка
Інструкція
1
Візьміть мотузку в ліву руку, а правою рукою створіть закриту петлю, зігнувши мотузку навпіл. Вільний кінець мотузки називається ходовим, а інший відповідно - корінний.
2
Заведіть ходовий кінець мотузки вліво, за корінний кінець.
3
Зробіть оборот мотузкою навколо корінної мотузки знизу. Як би перекрутите мотузку навколо себе. Багато вміють робити це рух однією рукою, спритно підкидаючи мотузку і просмикуючи ходовий кінець на льоту.
4
Витягніть мотузку знизу і вставте її у верхню петлю з боку перетину, протягніть від себе так, щоб утворилася « вісімка ». Це одинарна « вісімка ». У такому вигляді, цей вузол не використовується, тому що легко розв'язується. Тому в більшості випадків використовується «подвійна вісімка ».
5
Вставте або оберніть кінець мотузки навколо точки кріплення. Так, щоб ходовий кінець виходив зверху, а петля - « вісімка » залишалася знизу. Можливо й зворотне кріплення, але цей варіант більш кращий і частіше використовується скалолазами і альпіністами.
6
Вставте вільний кінець, що йде від точки опори в отриману раніше «вісімку». Мотузка зазвичай або протягується через карабін, або вставляється в страхувальну систему, або обертається навколо залізної труби або будь-який інший опори.
7
Повторіть «вісімку» просмикуючи мотузку по шляху попередньої. Намагайтеся не перекручувати, вставляйте вільний кінець з внутрішньої сторони так, щоб «вісімки» були повністю паралельними. Це важливо, щоб мотузка НЕ перетиралася в результаті навантаження, до того ж такий вузол буде легше розв'язати. Тому що після численних зривів і повісаніе вона буде акуратно затягуватися і не перекручуватися.
8
Витягніть вільний кінець мотузки, злегка потягнувши за нього. Кінчик не повинен бути занадто довгим або бовтатися. Це просто незручно, щоб прибрати занадто довгий кінчик, можна зав'язати контрольний вузол. Якщо ви прикріплюєте мотузку до опори або до карабіна, то мотузку можна скріпити ізолентою до і після вузла.
Зверніть увагу
Якщо ви будете використовувати карабін, то вузол «вісімка» зав'язується простіше, без кріплення до точки опори. Просто зробіть одинарну вісімку подвійний мотузкою, складеної навпіл.
Корисна порада
Для цього вузла не використовують товсту мотузку діаметром більше 1 сантиметра. Зазвичай з його допомогою, навпаки, утолщают тонку.
Напевно, кожен з нас коли-небудь чув про таке словосполучення як «морський вузол». Однак мало хто знає, що морський вузол - це не стільки вузол, скільки ціла система вузлів. Адже морських вузлів існує декілька десятків. Крім того, хочеться відзначити, що морські вузли застосовують не тільки на морі, але також і на суші. Розповімо, як можна зав'язати мотузку одним з чотирьох морських вузлів.
Інструкція
1
Вісімка - класичний вузол, що є основою дл кількох більш складних вузлів. Цей вузол не буде псувати трос або мотузку навіть при сильному натягу. Він також не псує мотузку і легко розв'язується. Обнесіть ходовий кінець мотузки навколо корінного, після чого пропустіть його в вийшла петлю, завівши його перед цим за себе ж. Двома такими вузлами можна надійно прив'язати мотузку до дитячих санок. Вісімкою можна без зусиль кріпити струни до кілків багатьох музичних інструментів. Він ще багато де може придатися.
2
Плоский вузол здавна славиться моряками багатьох національностей, як один з найбільш надійних вузлів. Їм також дуже зручно зв'язувати два троса або мотузки між собою. Зав'язується цей вузол просто. Спочатку складіть один кінець мотузки петлею, зверху паралельно одній із сторін петлі покладіть ходовий кінець мотузки. Звідти його під один хвостик петлі, обігніть другий хвостик зверху, потім Протягніть під петлею. Тепер накладіть ходовий кінець на другий і виведіть його під петлею. Розв'язати такий вузол можна буквально одним рухом руки.
3
Рибальський вузол настільки ж простий, наскільки і плоский. Потрібно лише обв'язати ходовий кінець кожної сполучної мотузки навколо корінного кінці, зрушити разом і затягнути вузли. Вийде нерознімне і важко розв'язує з'єднання. Назва самого вузла чітко визначає сферу його використання.
4
І останній з розглянутих нами вузлів на мотузці - це фламандська петля. Вона зав'язується на складеної вдвічі мотузці вісімкою і являє собою досить міцну, а також легко розв'язується петлю. Фламандської петлею можна пов'язувати як тонкі, так і товсті мотузки та троси. Вона практично не послаблює міцність зав'язують мотузки. Може застосовуватися знову ж для кріплення струн, лісок і для інших цілей.