Як приготувати прополіс.

Щоб приготувати прополіс, потрібно відібрати м'які шматки, які не мають ознак псування. Потім подрібнюємо їх до частинок приблизно 2-4 мм розміром. Далі потрібно прополіс охолодити. Для цього найкраще скористатися холодильником. Скориставшись теркою, натираємо прополіс і просіваємо через сито. За допомогою цих дій можна домогтися збільшення площі контакту зі спиртом, що дозволяє прискорити екстрагування багатьох активних речовин.

Щоб наполягати прополіс, потрібно взяти посуд з темного скла і залити 70 ° спиртом, потім добре закрити пробкою і дати настоятися в кімнатній температурі приблизно десять діб. Також необхідно 3-4 рази на день збовтувати настоянку. Після закінчення терміну витримки, настойку поміщаємо в холодильник на дванадцять годин, а потім профільтровивают.

У підсумку вийде прозора рідина, що володіє приємним запахом. На смак вона дуже гірка і при попаданні на язик виявляє анестезуючу дію.

70% винний спирт оптимально підходить в якості екстрагена. Він не дозволяє воску розчинятися. Віск являє собою баластні речовини в спиртовій настоянці. Прополіс з Екстрагенние в співвідношенні 1:10, має близько п'яти відсотків діючих речовин. Якщо співвідношення збільшено, наприклад, 2:10 і 3:10, то настойка містить 9-10% і 15-17% діючих речовин. Для точного визначення концентрації прополісу в розчині потрібно пропустити рідину через фільтр, а потім злити в мірний циліндр. Після цього просто зважуємо сухий залишок.

Для того щоб приготувати прополіс слабкої концентрації, до фільтру потрібно додавати спирт для досягнення потрібного співвідношення.

Якщо потрібно прискорити екстрагування діючих речовин, даємо вистоятися рідини добу , а потім прогреваем, охолоджуємо, даємо вистоятися в холодильнику при 8-10 ° 10-12 ч. і робимо фільтрацію.

У всіх фармацевтичних препаратах точно встановлено кількість активних речовин. Прополисная настоянка ж не має точно певного змісту, воно істотно змінюється. Готувати спиртову витяжку можна на 30 ° або 40 ° спирті, але фортеця її буде малоефективною. Для гарної ефективності потрібно використовувати спирт 70 і 90 градусів. Тому якщо ви приготували спиртову витяжку на 30 або 40 градусному спирті, краще збільшіть дозу вдвічі, ефекту буде більше.

Спиртові настойки прополісу краще приготувати заздалегідь різні. Такі настойки будуть хорошою базою для приготування різних сумішей і ліків з прополісом.