Як навчитися красиво викладати свої думки.

Уміння красиво висловлювати свої думки - справжнє мистецтво, яке привідкриває двері в безліч областей діяльності, пов'язаних з комунікацією і необхідністю донесення інформації до людей.
Інструкція
1
Величезне значення в мові грає словниковий запас - чим вона багатша, тим яскравіше ви зможете висловлювати думки . Тому належить постійно працювати над його поповненням. Для цього необхідно систематично виконувати вправи, спрямовані на розвиток словника. Причому важливо не тільки згадувати про існування тих чи інших слів, а й активно впроваджувати їх в повсякденну мову.
2
Щодня вибирайте для себе по одному слову (іменників, прикметників або дієслову) і намагайтеся за певний проміжок часу підібрати до нього якомога більше синонімів, а потім і антонімів. Бажано, щоб вони були близькі до вашої професійної сфері. Обов'язково записуйте результат на аркуш паперу, а після шукайте і інші можливі варіанти, які не прийшли вам в голову, з альтернативних джерел, наприклад з інтернету. Для тренувань зовсім необов'язково вивільняти час, адже їх можна здійснювати по дорозі на роботу і назад.
3
Додавайте кожен день в свою промову кілька нових слів, які ви раніше не використовували або застосовували вкрай рідко. Їх можна взяти зі списку синонімів/антонімів, записати на окремому аркуші і повісити на видне місце. Так ви постійно будете з ними стикатися і запам'ятовувати. Не намагайтеся брати на озброєння велику кількість нових слів і виразів, краще поступово включати їх в мову, не більше 1-3-х.
4
Тренуйте пам'ять - заучуйте напам'ять вірші та уривки творів. Це - запорука красивого викладу думок. Таким чином, ви зможете згодом уникнути тієї ситуації, коли слово начебто і крутиться на язиці, але ніяк не пригадується.
5
Більше читайте і серед різноманіття літератури віддавайте перевагу класикам, твори яких є еталоном красномовства, наприклад Пушкіну, Чехову, Булгакову, Достоєвському.
Для школяра, абітурієнта, студента дуже важливо навчитися правильно говорити. Вміти чітко формулювати свої думки потрібно для того, щоб викладати засвоєний матеріал. Студент, який добре знає предмет, але не здатний сформулювати свої думки, не отримає позитивну оцінку. Навчитися правильно викладати можна за два місяці. Але для цього потрібно поставити перед собою мету.
Вам знадобиться
  • - диктофон,
  • - твори російських класиків,
  • - словник,
  • - книга зі скоромовками.
Інструкція
1
Готуючись до іспиту, подумайте, з чого ви почнете свою відповідь і чим закінчите. На вступну і заключну частини відводиться сорок відсотків часу. Решту часу дається на виклад основної частини матеріалу. Залучіть увагу викладачів. Для цього за допомогою двох-трьох фраз оголосіть, про що буде ваш виступ.
2
Постарайтеся найбільш повно розкрити основну частину, так як вона сама інформативна і повинна описати суть проблеми. Розгляньте проблему з усіх сторін. Закінчуючи свій виступ, робіть висновки, підведіть підсумки.
3
Починайте пропозиції з ключових фраз. Намагайтеся наводити приклади, пояснюйте свої висловлювання. Намагаючись сформулювати думки, не говорите складними реченнями, так як на слух їх важко сприйняти.
4
Будьте готові до додаткових питань. Розвивайте свою реакцію і швидкість мислення. Готуючись до іспиту, подумайте про те, які питання вам можуть задати додатково. І підготуйте відповіді.
5
Розширюйте свій словниковий запас. Але уникайте слів-паразитів, сленгу. Також намагайтеся не вживати шаблонних виразів і мовних штампів. Багатий словниковий запас допоможе швидко і чітко сформулювати мислі.Учітесь правильно говорити у російських класиків: Пушкіна, Достоєвського, Толстого, Тургенєва. Для цього читайте їх твори уважно і вдумливо. Розвивайте свою пам'ять, запам'ятовуйте нові слова.
6
Записуйте свої виступи на диктофон. При прослуховуванні ви зможете виявити недоліки. Якщо у вас є проблеми з дикцією, то усунути їх допоможе вимова скоромовок.
7
Постарайтеся перед іспитом налаштувати себе на позитивний лад. Тримайтеся впевнено. Виступаючи, звертайтеся до викладачів. Налагодьте з ними зоровий контакт.Говоріте голосно. Занадто тиха мова створить враження про те, що ви не знаєте предмет.
Зверніть увагу
Не звертайте уваги на зовнішні фактори. Вони заважають сформулювати думки. Щоб навчитися правильно викладати, потрібно чітко розуміти, що ви хочете донести до слухача.
Корисна порада
Навчитися правильно говорити допоможе спілкування з освіченими людьми. Слухайте, як вони правильно викладають думки, беріть з них приклад. Оточення людини - це важливий фактор.