Як розпиляти ламіноване ДСП. Як кріпиться пінопласт.

Для виготовлення меблів в умовах домашньої майстерні часто використовується ламінована деревинно-стружкова плита. Будучи зробленої з хвойних і листяних порід дерев, ЛДСП володіє незамінними якостями, в тому числі міцністю і легкістю в обробці. Головний недолік ламінованої плити в тому, що неакуратної обрізку можливі відколи матеріалу. Щоб правильно розпиляти ЛДСП, слід дотримуватися ряду правил.
Вам знадобиться
  • - рулетка або вимірювальна лінійка;
  • - олівець;
  • - ножівка з дрібним зубом;
  • - електролобзик;
  • - дискова пилка;
  • - малярська стрічка або скотч.
Інструкція
1
Оберіть вид розпилу, який будете використовувати при обробці ламінованої деревинно-стружкової плити. Прямолінійний розпил використовується для вирізання прямокутних фігур, застосовуваних у меблевому виробництві. Деякі деталі дизайнерських меблів вимагають криволінійного розкрою. Можливий і змішаний спосіб розпилу деревно-стружкової плити.
2
Підготуйте необхідні для обрізання деревно-стружкової плити інструменти. Вам знадобиться пила з дрібним зубом або електролобзик. Для розпилу можна використовувати також дискову пилу, якщо зубці диска мають відповідний розмір. Щоб захистити ламіноване покриття від пошкоджень при різанні матеріалу, приготуйте малярську стрічку або скотч. Для розмітки заготовок необхідні лінійка і добре відточений олівець.
3
Проведіть розмітку листа відповідно до вимог до готового виробу. Відзначте олівцем або маркером з торців плити точки передбачуваного розпилу.
4
Для захисту плити від сколів наклейте на місце майбутнього розпилу малярську стрічку, скотч або іншу стрічку з шаром, що клеїть. Ламінована ДСП облицьовувався меламіновою плівкою і лаком, який наноситься при високій температурі і тиску. Стрічка захистить краю розпилу від задирів і відколів.
5
Після наклейки захисної стрічки з'єднайте між собою олівцем точки попередньої розмітки.
6
Приступаючи до розпилу Л ДСП , тримайте ножівку під гострим кутом до поверхні плити, щоб зробити краю як можна більш рівними. Не старайтесь сильно натискати на інструмент, рухи повинні бути ритмічними і легкими.
7
Якщо після розпилу краю вийшли рівними, виріб не вимагає додаткової обробки країв. При виявленні нерівностей обробіть їх напилком або рашпілем. Торці плити, які вийшли в результаті розпилу, оклейте шпоном під колір поверхні плити, щоб надати всьому виробу додатковий захист і привабливий вигляд.
При проведенні будівельних робіт і у виробництві меблів дуже широко використовується деревно-стружкова плита і, зокрема, одна з її різновидів - ламінована ДСП. Виготовляється ЛДСП з листяних і хвойних порід дерев. До переваг такої плити відноситься легкість її обробки і міцність. Недолік - деревно-стружкова плита погано піддається тонкій обробці, іноді можливі її відколи. Як зменшити вірогідність їх появи?
Інструкція
1
Ламинированная ДСП виготовляється на основі деревно-стружкових плит високої якості і облицьовується стійкою меламіновою плівкою і лаком при високому тиску і температурі. Така обробка надає виробу стійкість до вологи і механічних пошкоджень.
2
Розпил ЛДСП являє собою підготовку цільних листів для різних будівельних і дизайнерських цілей і виробництва предметів меблів або внутрішнього інтер'єру помещенія.Прі прямолінійній розкрої ДСП утворюється прямокутна фігура, придатна для виготовлення деяких видів меблів і настилу на пол.Кріволінейний розкрій дає елементи з изгибающимися формами. Так виконують окремі деталі оригінальної дизайнерської меблів, що мають криволінійну форму.Смешанний розпил об'єднує два попередні типи пиляння. Він досить широко поширений в меблевому виробництві.
3
Якщо ви вирішили обробляти листи ЛДСП в домашніх умовах, вибирайте пилку з дрібним зубом. Розпил здійснюйте під дуже гострим кутом до поверхні, це дозволить зробити краю максимально рівними. Заломів можна уникнути, якщо лише злегка натискати на пилку. В якості додаткового засоби захисту від відколів при розпилюванні ЛДСП рекомендується приклеїти по лінії розпилу стрічку з шаром, що клеїть.
4
Рівний рез після розпилу практично не вимагає додаткової обробки. Нерівні краї можна підрівняти рашпілем або напилком. Додатковий захист оголеному при розпилі внутрішньому шару плити додасть стрічка з шпони.