Як міряти мікрометром. мікрометр інструкція.

Існує декілька способів визначення лінійних розмірів об'єктів, і для кожного способу передбачений свій вимірювальний інструмент. Для вимірювання параметрів деталей з високою точністю застосовується мікрометр, в основі дії якого лежить переміщення пари «гвинт-гайка». Відомо кілька типів мікрометрів, призначених для вимірювання в різних умовах. Незалежно від конкретного типу і конструкції приладу послідовність дій при роботі з ним одна і та ж.
Інструкція
1
Ознайомтеся з конструкцією мікрометр а. Стандартний (так званий гладкий) мікрометр складається з підстави (скоби) та перетворюючого пристрою, що включає в себе гвинтову пару (гайку і гвинт). В скобу вмонтовані стебло і п'ятка. До гвинту за допомогою ковпачка приєднується барабан з тріскачкою. Після закінчення виміру гвинт фіксується стопором.
2
Підготуйте мікрометр до виміру. Візьміть прилад в руки і обертанням барабана розведіть в сторони контактні поверхні, розташовані всередині скоби. Встановіть зазор між робочими поверхнями дещо більше, ніж розміри вимірюваного об'єкта.
3
Щоб наблизити гвинт до п'яті, обертайте барабан за годинниковою стрілкою, а для зворотного переміщення обертайте його на себе, тобто проти годинникової стрілки.
4
Переконайтеся, що робоча частина мікрометр а не має сторонніх включень або забруднень. При необхідності акуратно очистіть прилад, не докладаючи значних зусиль.
5
Візьміть в ліву руку деталь, лінійні розміри якої вам необхідно виміряти. Ви можете також покласти об'єкт на рівну поверхню або закріпити в затискному пристрої (лещатах), щоб предмет не міг мимоволі переміщатися.
6
Для вимірювання товщини предмета затисніть його між контактними вимірювальними поверхнями мікрометр а, обертаючи барабан в потрібному напрямку. При цьому гвинт рівномірно переміщається уздовж осі, а величина зміни положення контактних поверхонь пропорційна куту повороту гвинта.
7
Щойно тріскачка барабана почне провертатися з легким тріском, припиніть обертання. На шкалі стебла мікрометр а і шкалою барабана ви побачите кількість відліків, що відповідають лінійним розмірам вимірюваної деталі. Як правило, крок гвинта дорівнює 0,5 або 1 мм, але маються мікрометр и і з іншими характеристиками відліку.
8
Для вимірювання об'єктів, розміри яких перевищують максимально можливу відстань між контактними поверхнями, використовуйте змінні п'яти.