Як вирощувати золотий вус.

Золотим вусом, а також живим волосом, домашнім женьшенем або далекосхідним вусом називають у народі каллізію запашну, що відноситься до сімейства Коммеліновие. Ця рослина завдяки вмісту в ньому великої кількості біологічно активних речовин: бета-ситостерол, флавоноїдів, вітамінів і мінералів допомагає виліковувати найрізноманітніші захворювання, зміцнює імунітет і стимулює процеси обміну речовин в організмі.
Вам знадобиться
  • - живці золотого вуса;
  • - поживний грунт;
  • - керамзит або гравій;
  • - горщик.
Інструкція
1
Розмножують золотий ус живцями. Наріжте їх чистим гострим ножем зі здорової рослини і помістіть у воду. Незабаром на них з'являться корінці, а через тиждень їх можна буде висадити в грунт.
2
Для посадки золотого вуса підготуйте грунтосуміш з перегною, дерну і піску в рівних пропорціях. Хоча рослина може прекрасно рости і в звичайній садовій землі за умови регулярних підгодівлі комплексними добривами.
3
Каллізія не любить застою води, тому на дно горщика насипте дренаж з гравію або керамзиту 4-5 см, насипте грунт і злегка ущільніть. Дерев'яною паличкою проробіть отвір і помістіть в нього вкоріненого живця, землю притисніть і рясно полийте. В один горщик можна посадити 2-3 саджанця.
4
Ще один спосіб розмноження каллізії запашної - посадка живців безпосередньо в землю. Наріжте живці (на них повинно бути 3 коліна), посадіть в грунт, полийте і накрийте скляною банкою. Періодично провітрюйте і знімайте зі стінок конденсат. Через 3-4 дні банку можна буде прибрати.
5
Помістіть горщик з золотим вусом на добре освітлене вікно. Сонячне світло не повинен бути прямим, так як під його впливом випаровуються корисні властивості каллізії.
6
Рослина виростає досить великим, до одного метра висотою, тому йому потрібен досить великий горщик і просторе місце. Встановіть опору під стебло.
7
Згодом догляд за рослиною зводиться до регулярного поливу. Влітку робіть це щодня, а взимку - раз на два-три тижні відстояною водою кімнатної температури. Земляний кому не повинен бути пересушений, але й не заливайте рослину, тому що коріння золотого вуса можуть загнити, і воно загине.
8
Періодично рихлить грунт. Обприскуйте рослину і протирайте листя вологою ганчірочкою. Деякі квітникарі рекомендують протирати їх молоком. Пересаджуйте рослина щорічно.
9
Лікувальними властивостями володіє доросле рослина, що має листя не менше 20 см в довжину та колінчасті пагони з розетками. З них готують різноманітні настої, відвари, мазі і масло.