Як визначити справність акумулятора.

Справна акумуляторна батарея володіє низьким саморазрядом, а після повної зарядки віддає то кількість ампер-годин, яке відповідає її ємності. У міру зносу саморазряд акумулятора збільшується, внутрішній опір зростає, а ємність - падає.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до випробування батареї, її необхідно зарядити. Для цього використовуйте то зарядний пристрій, який ви зазвичай використовуєте спільно з цією батареєю. Якщо вона використовує літій (наприклад, є літій-іонної, літій-полімерної або літій-залізної), використовуйте тільки фабричні пристрою. Інші акумулятори можна заряджати та саморобними приладами. Обов'язково дотримуйтеся режиму зарядки. Батарею стільникового телефону найзручніше заряджати прямо в апараті.
2
Тепер вам знадобиться навантаження. Як такою добре підходить мініатюрна лампа розжарювання. Струм навантаження має дорівнювати номінальному струму розряду батареї. Послідовно з навантаженням включите амперметр, а паралельно їй - вольтметр.
3
Періодично (наприклад, кожні десять хвилин) записуйте показання обох приладів в таблицю. При бажанні можна вести і безупинне спостереження, використовуючи в мобільному телефоні функцію відеозапису. Об'єктив телефону направте на вимірювальні прилади. Завершіть випробування і розберіть ланцюг, коли напруга зменшиться до мінімально допустимого для даного типу батареї (воно залежить від виду електрохімічної системи та кількості банок).
4
За результатами вимірювань складіть графіки зміни напруги і струму в залежності від часу. Обчисліть ємність батареї, визначивши площу фігури, утвореної графіком залежності струму від часу. Порівняйте її з вказаною на корпусі акумулятора . цим показником, а також по просіданню напруги в кінці циклу розрядки, зробіть висновок про доцільність подальшої експлуатації батареї.
5
Якщо батарея непридатна для подальшої експлуатації, здійсните її тренування шляхом проведення декількох повільних циклів заряду-розряду. В батареях, що допускають заміну окремих банок, зазначеним вище способом виявити найбільш зношені і замініть. У разі якщо батарея виявиться непридатною для подальшої експлуатації навіть після тренування, здайте її на переробку в спеціальний пункт прийому.
Зверніть увагу
Не допускайте короткого замикання і перезаряда батареї.
Від справності акумулятора , наприклад, автомобільного, залежить працездатність пристрою, який «харчується» від нього. Тому важливо навчитися виявляти несправності акумуляторів з тим, щоб продовжити їх «життя» і, отже, експлуатаційний період пристроїв, що живляться від них.
Вам знадобиться
  • Акумулятор, спеціальне обладнання, навантажувальні вилки.
Інструкція
1
Заряджайте максимально, а потім доведіть показник заряду до мінімального. При цьому потужність і показник струму підтримуйте на постійному рівні. Для цього знадобиться спеціальне обладнання.
2
Зареєструйте час розряду, при якому напруга досягає мінімально допустимого рівня.
3
Зіставте результат отриманого контрольного розряду з технічними параметрами акумулятора.
4
Виміряйте напругу акумулятора під великим навантаженням: для цього використовуйте навантажувальні вилки. Шкала вольтметра забарвлена в різні кольори. Виходячи з того, в якому секторі виявилася стрілка вимірювального приладу, можете укласти про його справності або несправності. Так, якщо стрілка опинилася в секторі зеленого кольору, то ваш акумулятор знаходиться у відмінному працездатному стані. У разі якщо стрілка опинилася в червоному секторі, то пора задуматися про покупку нового акумулятора.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: що вийшов із працездатного стану акумулятор ні в якому разі не можна викидати на звичайну сміттєзвалище! Це небезпечно для навколишнього середовища! Здайте несправний акумулятор для утилізації у відповідні служби, що надають подібного роду послуги.
Корисна порада
В даний час активно використовують електронні тестери, що дозволяють перевірити акумулятор, не вивільняючи його при цьому з робочого стану. За допомогою цих тестерів можна в лічені секунди визначити поточне напруга акумулятора, а також його ємність. Разом з тим, в ході проведеного тесту акумулятора вистачатиме розряджається повністю, а в ланцюзі його батареї не виникає перешкод. Завдяки застосуванню цього електронного приладу ви зможете зробити об'єктивні прогноз щодо строку служби перевіряється акумулятора.