Як заклеїти гумові чоботи.

Сама практична взуття для дощової погоди - гумові чоботи - одного разу може підвести свого господаря. Як правило, на ній з'являються прориви, сточуються або проколюються підошви. Зазвичай гумова пара мається одна, і не завжди є можливість негайно зробити обновку або відвідати професійного шевця. Спробуйте самостійно заклеїти чоботи. Якщо постараєтеся і все зробите правильно, то вони ще послужать.
Вам знадобиться
  • - гумова латка;
  • - гумовий клей;
  • - колодка;
  • - молоток;
  • - розчинник;
  • - ганчір'я або вата;
  • - напилок;
  • - шкурка;
  • - паяльник і капрон (при необхідності).
Інструкція
1
Підготуйте діряві гумові чоботи до лагодження. Перш за все, їх необхідно ретельно очистити від всіх забруднень і повністю просушити. Потім потрібно відшукати підходящу латку з гуми. Приміром, її можна вирізати з непотрібної гумового взуття або велосипедної шини.
2
Обробіть виворітну сторону латки і припуски навколо прориву на чоботі (з лицьового боку) напильником, потім пройдіться по ним абразивним кругом або крупнозернистою наждачним папером. Це необхідно, щоб надати склеюються поверхні деяку шорсткість - клей краще схопиться.
3
Протріть гумову вставку і місце діри розчинником або ацетоном, змочуючи в ЗНЕЖИРЮЮЧИЙ чисте дрантя або ватяний тампон. Слідкуйте за тим, щоб волокна тканини або частки вати не залишилися на поверхні.
4
Підрівняйте краю латки для чобота, щоб вона була трохи менше (приблизно на пару міліметрів) зашкуренной шорсткою області. Тепер можна приступати безпосередньо до склеювання взуття.
5
Використовуйте клей для гумових поверхонь (такий як «Супер Момент» для гуми або «Гумовий»). Добре, якщо у вас буде можливість проконсультуватися з досвідченим взуттєвим майстром і купити професійний клейовий склад за його порадою.
6
Вивчіть інструкцію виробника клею і точно їй дотримуйтеся. Нанесіть склад на латку і область діри тонким шаром і витримайте від 10 до 20 хвилин (залежно від вимог на упаковці клею). Деякі майстер роблять клейову промазку двічі, обидва рази трохи підсушуючи її.
7
Сильно притисніть склеюються. Можна натягнути чобіт на колодку або на поліно і простукати латку молотком. Однак будьте обережні, щоб вона не зрушилася. Не використовуйте полатані чоботи раніше ніж через добу.
Корисна порада
Якщо у гумового чобота проколота підошва або стесати каблук, спробуйте оновити його за допомогою обрізків капронових колготок і паяльника. На зашкуренную і знежирену пошкоджену поверхню прикладайте капронові грудочки і втирайте його в гарячу гуму металевим стержнем.
Гумові чоботи зазвичай використовуються нами лише кілька разів на рік, наприклад, для походу на риболовлю чи в ліс за грибами. А ось текти дають частенько, оскільки ми розгулює в них не по канадській зелені, а по лісах та нетрями. От і виникає дилема - і грошей на покупку чобітків шкода, і в спеціалізовану майстерню йти не хочеться, так як там ремонт чобіт може обійтися якщо не дорожче, то нарівні з вартістю нового виробу. В цьому випадку раціональніше заклеїти чоботи самому.
Інструкція
1
Підготуйте все необхідне для роботи: напилок, шкурку № 60, трохи бензину або ацетону в пластиковій ємності, спеціальний клей для гуми, старі обрізки гуми або непотрібну гумове взуття, наприклад, калошу. Взуття вимийте від пилу, бруду і просушіть.
2
Виріжте акуратно латку зі старої гуми за розмірами проколу або розрізу на що вимагають ремонту чоботях. Склеювані сторони, як на чоботі, так і на підготовленої виправлення цієї, зачистите крупним напилком, а потім шкіркою або наждачним папером.
3
Обробіть зачищені місця склеюваних частин ацетоном або бензином, щоб знежирити їх.
4
Намажьте за допомогою пензлика або шматочка поролону обидві знежирені поверхні тонким шаром клею, підходящого для роботи з гумовими виробами. Залиште деталі для часткового висихання клею на 15-20 хвилин. Через позначений час нанесіть таким же чином другий шар клею.
5
Притисніть латку до ушкодженого місця, підтримуючи її зсередини пальцями однієї руки, а зовні - пальцями іншої. Постарайтеся зробити це з максимальним зусиллям, щоб забезпечити оптимально міцне зіткнення склеюваних деталей. Не використовуйте склеєну взуття протягом доби після проведених маніпуляцій.
6
Для того щоб маскувати вирізану латочку, можете згладити її поверхню, истончен її краї за допомогою наждачного паперу. При бажанні зафарбуйте латку спеціальною фарбою.